1
Emma Cecilie
BJERG
MOVISTAR TEAM WOMEN
23 DEN 02:36:17 125.00
2
Chiara
CONSONNI
VALCAR - TRAVEL & SERVICE
23 ITA 00:00:00 85.00
3
Vittoria
GUAZZINI
FDJ NOUVELLE-AQUITAINE FUTUROSCOPE
22 ITA 00:00:00 70.00
4
Susanne
ANDERSEN
UNO-X PRO CYCLING TEAM
24 NOR 00:00:00 60.00
5
Clara
COPPONI
FDJ NOUVELLE-AQUITAINE FUTUROSCOPE
23 FRA 00:00:00 50.00
6
Maria Apolonia
VAN 'T GELOOF
LE COL WAHOO
26 NED 00:00:00 40.00
7
Shirin
VAN ANROOIJ
TREK - SEGAFREDO
20 NED 00:00:00 35.00
8
Alice
BARNES
CANYON//SRAM RACING
27 GBR 00:00:00 30.00
9
Shari
BOSSUYT
CANYON//SRAM RACING
22 BEL 00:00:00 25.00
10
Laura
TOMASI
UAE TEAM ADQ
23 ITA 00:00:00 20.00
11
Lucie
JOUNIER
ARKEA PRO CYCLING TEAM
24 FRA 00:00:00 15.00
12
Arianna
FIDANZA
TEAM BIKEEXCHANGE - JAYCO
27 ITA 00:00:00 10.00
13
Rachele
BARBIERI
LIV RACING XSTRA
25 ITA 00:00:00 5.00
14
Femke
MARKUS
PARKHOTEL VALKENBURG
26 NED 00:00:00 5.00
15
Eugénie
DUVAL
FDJ NOUVELLE-AQUITAINE FUTUROSCOPE
29 FRA 00:00:00 5.00
16
Simone
BOILARD
ST MICHEL - AUBER 93
22 CAN 00:00:00 3.00
17
Josie
NELSON
TEAM COOP-HITEC PRODUCTS
20 GBR 00:00:00 3.00
18
Chloe
HOSKING
TREK - SEGAFREDO
32 AUS 00:00:00 3.00
19
Megan
JASTRAB
TEAM DSM
20 USA 00:00:00 3.00
20
Martina
ALZINI
COFIDIS WOMEN TEAM
25 ITA 00:00:00 3.00
21
Grace
BROWN
FDJ NOUVELLE-AQUITAINE FUTUROSCOPE
30 AUS 00:00:00 3.00
22
Maria
MARTINS
LE COL WAHOO
23 POR 00:00:05 3.00
23
Silke
SMULDERS
LIV RACING XSTRA
21 NED 00:00:07 3.00
24
Amber
VAN DER HULST
LIV RACING XSTRA
23 NED 00:00:13 3.00
25
Valerie
DEMEY
LIV RACING XSTRA
28 BEL 00:00:13 3.00
26
Léa
CURINIER
TEAM DSM
21 FRA 00:00:23
27
Amalie
LUTRO
UNO-X PRO CYCLING TEAM
22 NOR 00:00:25
28
Audrey
CORDON RAGOT
TREK - SEGAFREDO
33 FRA 00:00:30
29
Elizabeth
HOLDEN
LE COL WAHOO
25 GBR 00:00:35
30
Aude
BIANNIC
MOVISTAR TEAM WOMEN
31 FRA 00:00:41
31
Alicia
GONZALEZ BLANCO
MOVISTAR TEAM WOMEN
27 ESP 00:00:41
32
Silvia
PERSICO
VALCAR - TRAVEL & SERVICE
25 ITA 00:00:47
33
Eleonora Camilla
GASPARRINI
VALCAR - TRAVEL & SERVICE
20 ITA 00:00:47
34
Mischa
BREDEWOLD
PARKHOTEL VALKENBURG
22 NED 00:01:00
35
Kylie
WATERREUS
LOTTO SOUDAL LADIES
24 NED 00:01:00
36
Mareille
MEIJERING
MULTUM ACCOUNTANTS LADIES CYCLING TEAM
27 NED 00:01:00
37
Julia
BORGSTRÖM
NXTG BY EXPERZA
21 SWE 00:01:00
38
Caroline
ANDERSSON
TEAM COOP-HITEC PRODUCTS
21 SWE 00:01:00
39
Mie Bjørndal
OTTESTAD
UNO-X PRO CYCLING TEAM
25 NOR 00:01:00
40
Esmée
PEPERKAMP
TEAM DSM
25 NED 00:01:00
41
Leah
KIRCHMANN
TEAM DSM
32 CAN 00:01:00
42
Femke
GERRITSE
PARKHOTEL VALKENBURG
21 NED 00:01:00
43
Sylvie
SWINKELS
TEAM COOP-HITEC PRODUCTS
22 NED 00:01:03
44
Marthe
GOOSSENS
MULTUM ACCOUNTANTS LADIES CYCLING TEAM
20 BEL 00:01:03
45
Alena
IVANCHENKO
UAE TEAM ADQ
19 RUS 00:01:03
46
Francesca
BARALE
TEAM DSM
19 ITA 00:01:05
47
Margot
POMPANON
ST MICHEL - AUBER 93
25 FRA 00:01:05
48
India
GRANGIER
STADE ROCHELAIS CHARENTE MARITIME
22 FRA 00:01:45
49
Fien
DELBAERE
MULTUM ACCOUNTANTS LADIES CYCLING TEAM
26 BEL 00:01:45
50
Demi
DE JONG
PARKHOTEL VALKENBURG
27 NED 00:01:47
51
Hannah
BARNES
UNO-X PRO CYCLING TEAM
29 GBR 00:01:47
52
Anniina
AHTOSALO
UNO-X PRO CYCLING TEAM
19 FIN 00:04:25
53
Josie
KNIGHT
LOTTO SOUDAL LADIES
25 GBR 00:04:25
54
Arianna
PRUISSCHER
STADE ROCHELAIS CHARENTE MARITIME
24 NED 00:04:25
55
Victoire
BERTEAU
COFIDIS WOMEN TEAM
22 FRA 00:04:25
56
Nina
KESSLER
TEAM BIKEEXCHANGE - JAYCO
34 NED 00:04:25
57
Karolina
KUMIEGA
VALCAR - TRAVEL & SERVICE
23 POL 00:04:25
58
Ingvild
GÅSKJENN
TEAM COOP-HITEC PRODUCTS
24 NOR 00:04:25
59
Loes
ADEGEEST
IBCT
26 NED 00:04:25
60
Danique
BRAAM
BINGOAL CASINO - CHEVALMEIRE - VAN EYCK SPORT
27 NED 00:04:25
61
Kristýna
BURLOVÁ
LOTTO SOUDAL LADIES
20 CZE 00:04:25
62
Anastasiya
KOLESAVA
STADE ROCHELAIS CHARENTE MARITIME
22 BLR 00:04:25
63
Alice
SHARPE
IBCT
28 IRL 00:04:25
64
April
TACEY
LE COL WAHOO
22 GBR 00:04:25
65
Coralie
DEMAY
ST MICHEL - AUBER 93
30 FRA 00:04:25
66
Hannah
LUDWIG
UNO-X PRO CYCLING TEAM
22 GER 00:04:25
67
Alison
AVOINE
ST MICHEL - AUBER 93
22 FRA 00:04:25
68
Abby-Mae
PARKINSON
LOTTO SOUDAL LADIES
25 GBR 00:04:25
69
Gaia
MASETTI
NXTG BY EXPERZA
21 ITA 00:04:25
70
Mari Hole
MOHR
TEAM COOP-HITEC PRODUCTS
21 NOR 00:04:25
71
Fiona
MERTENS
26 BEL 00:04:25
72
Georgia
WILLIAMS
TEAM BIKEEXCHANGE - JAYCO
29 NZL 00:04:25
73
Lena
METTRAUX
ANDY SCHLECK - CP NVST - IMMO LOSCH
24 SUI 00:04:25
74
Sterre
VERVLOET
LOTTO SOUDAL LADIES
19 BEL 00:04:25
75
Céline
VAN HOUTUM
MULTUM ACCOUNTANTS LADIES CYCLING TEAM
25 NED 00:04:25
76
Letizia
PATERNOSTER
TREK - SEGAFREDO
23 ITA 00:04:25
77
Sheyla
GUTIERREZ RUIZ
MOVISTAR TEAM WOMEN
28 ESP 00:04:25
78
Typhaine
LAURANCE
ARKEA PRO CYCLING TEAM
24 FRA 00:04:25
79
Cedrine
KERBAOL
COFIDIS WOMEN TEAM
21 FRA 00:04:25
80
Greta
RICHIOUD
ARKEA PRO CYCLING TEAM
26 FRA 00:04:25
81
Anna
CHRISTIAN
LE COL WAHOO
27 GBR 00:04:25
82
Urška
ŽIGART
TEAM BIKEEXCHANGE - JAYCO
26 SLO 00:04:25
83
Pauline
ALLIN
ARKEA PRO CYCLING TEAM
27 FRA 00:04:25
84
Ilaria
SANGUINETI
VALCAR - TRAVEL & SERVICE
28 ITA 00:04:25
85
Teniel
CAMPBELL
TEAM BIKEEXCHANGE - JAYCO
25 TTO 00:04:25
86
Svenja
BETZ
IBCT
27 GER 00:04:25
87
Sofia
BERTIZZOLO
UAE TEAM ADQ
25 ITA 00:04:25
88
Belle
DE GAST
PARKHOTEL VALKENBURG
31 NED 00:04:25
89
Friederike
STERN
ANDY SCHLECK - CP NVST - IMMO LOSCH
21 GER 00:04:25
90
Alessia
PATUELLI
UAE TEAM ADQ
20 ITA 00:04:25
91
Carlotta
CIPRESSI
VALCAR - TRAVEL & SERVICE
19 ITA 00:04:25
92
Nina
BERTON
ANDY SCHLECK - CP NVST - IMMO LOSCH
21 LUX 00:04:25
93
Linda
ZANETTI
UAE TEAM ADQ
20 SUI 00:04:25
94
Naomi
DE ROECK
BINGOAL CASINO - CHEVALMEIRE - VAN EYCK SPORT
32 BEL 00:04:25
95
Anastasia
CARBONARI
VALCAR - TRAVEL & SERVICE
23 LAT 00:04:25
96
Barbara
SNIEZYNSKA
BINGOAL CASINO - CHEVALMEIRE - VAN EYCK SPORT
28 POL 00:04:25
97
Amber
AERNOUTS
NXTG BY EXPERZA
22 BEL 00:04:25
98
Elodie
LE BAIL
ST MICHEL - AUBER 93
32 FRA 00:04:25
99
Mariia
NOVOLODSKAIA
UAE TEAM ADQ
23 RUS 00:04:35
100
Elynor
BACKSTEDT
TREK - SEGAFREDO
21 GBR 00:04:42
101
Lauretta
HANSON
TREK - SEGAFREDO
28 AUS 00:04:42
102
Eva
BUURMAN
LIV RACING XSTRA
28 NED 00:04:42
103
Eleanor
WISEMAN
33 BEL 00:04:46
104
Barbara
FONSECA
ST MICHEL - AUBER 93
32 FRA 00:05:42
105
Charlotte
BECKER
ARKEA PRO CYCLING TEAM
39 GER 00:05:42
106
Maud
RIJNBEEK
NXTG BY EXPERZA
20 NED 00:05:49
107
Hanna
JOHANSSON
37 SWE 00:10:14
108
Leonie
BOS
PARKHOTEL VALKENBURG
21 NED 00:10:47
109
Kirstie
VAN HAAFTEN
PARKHOTEL VALKENBURG
23 NED 00:10:47
110
Lise-Marie
HENZELIN
31 SUI 00:18:08
Mae
LANG
26 EST DNF
Nora
TVEIT
TEAM COOP-HITEC PRODUCTS
20 NOR DNF
Pernille Larsen
FELDMANN
TEAM COOP-HITEC PRODUCTS
22 NOR DNF
Ella
HARRIS
CANYON//SRAM RACING
24 NZL DNF
Elise
CHABBEY
CANYON//SRAM RACING
29 SUI DNF
Sarah
BORREMANS
34 BEL DNF
Maud
OUDEMAN
CANYON//SRAM RACING
19 NED DNF
Lisa
KLEIN
CANYON//SRAM RACING
26 GER DNF
Sarah
ROY
CANYON//SRAM RACING
36 AUS DNF
Mylene
DE ZOETE
NXTG BY EXPERZA
23 NED DNF
Kim
BAPTISTA
22 GBR DNF
Allison
ZAVA
35 BEL DNF
Amelia
SHARPE
NXTG BY EXPERZA
21 GBR DNF
Elise
UIJEN
TEAM DSM
19 NED DNF
Eline
VAN ROOIJEN
NXTG BY EXPERZA
21 NED DNF
Lourdes
OYARBIDE JIMENEZ
MOVISTAR TEAM WOMEN
28 ESP DNF
Ainsley
BLACK
22 CAN DNF
Kerry
JONKER
ANDY SCHLECK - CP NVST - IMMO LOSCH
26 RSA DNF
Louise
JACQUEMIN
28 BEL DNF
Nathalie
SÄFSTEN
33 SWE DNF
Ida
STEN
28 FIN DNF
Sara
VAN DE VEL
IBCT
28 BEL DNF
Gabrielle
PILOTE-FORTIN
COFIDIS WOMEN TEAM
29 CAN DNF
Maryanne
HINAULT
ARKEA PRO CYCLING TEAM
22 FRA DNF
Marie Morgane
LE DEUNFF
ARKEA PRO CYCLING TEAM
20 FRA DNF
Marion
COLARD
STADE ROCHELAIS CHARENTE MARITIME
26 FRA DNF
Severine
ERAUD
STADE ROCHELAIS CHARENTE MARITIME
27 FRA DNF
Kristina
NENADOVIC
STADE ROCHELAIS CHARENTE MARITIME
20 FRA DNF
Jessy
DRUYTS
MULTUM ACCOUNTANTS LADIES CYCLING TEAM
28 BEL DNF
Camille
DEVIGNE
MULTUM ACCOUNTANTS LADIES CYCLING TEAM
20 FRA DNF
Marine
ALLIONE
STADE ROCHELAIS CHARENTE MARITIME
21 FRA DNF
Gloria
VAN MECHELEN
20 BEL DNF
Julie
STOCKMAN
MULTUM ACCOUNTANTS LADIES CYCLING TEAM
23 BEL DNF
Perrine
SADOINE
21 BEL DNF
Ines
VAN DE PAAR
LOTTO SOUDAL LADIES
19 BEL DNF
Océane
GOERGEN
ST MICHEL - AUBER 93
20 FRA DNF
Maëlle
GROSSETETE
FDJ NOUVELLE-AQUITAINE FUTUROSCOPE
24 FRA DNF
Lisa
MÜLLENBERG
ANDY SCHLECK - CP NVST - IMMO LOSCH
26 NED DNF
Valentine
FORTIN
COFIDIS WOMEN TEAM
23 FRA DNF
Georgia
BAKER
TEAM BIKEEXCHANGE - JAYCO
28 AUS DNF
Fabienne
BURI
ANDY SCHLECK - CP NVST - IMMO LOSCH
23 SUI DNF
Julie
LETH
UNO-X PRO CYCLING TEAM
30 DEN DNF
Chelsie Wei Shi
TAN
TEAM BIKEEXCHANGE - JAYCO
32 SIN DNF
Elizabeth
BENNETT
IBCT
23 GBR DNF
Minke
BAKKER
BINGOAL CASINO - CHEVALMEIRE - VAN EYCK SPORT
25 NED DNF
Lotte
POPELIER
BINGOAL CASINO - CHEVALMEIRE - VAN EYCK SPORT
21 BEL DNF
Haylee
FULLER
IBCT
19 AUS DNF
Lucy
MAYRHOFER
IBCT
20 GER DNF
Emilia
FAHLIN
FDJ NOUVELLE-AQUITAINE FUTUROSCOPE
34 SWE DNS
Eluned
KING
LE COL WAHOO
20 GBR DNS
Barbara
GUARISCHI
MOVISTAR TEAM WOMEN
32 ITA DNS
Claire
FABER
ANDY SCHLECK - CP NVST - IMMO LOSCH
24 LUX DNS
Olha
KULYNYCH
BINGOAL CASINO - CHEVALMEIRE - VAN EYCK SPORT
22 UKR DNS Sluiten