1 27 Rasmus Guldhammer Team Columbia - HTC 03.09,16
2 123 Mads Christensen Team Glud & Marstrand / LRØ Rådgivning s.t.
3 35 Kristian Sobota Team Concordia Forsikring s.t.
4 901 Robert Pôlder Team Cykelcity s.t.
5 111 Thomas Guldhammer Team EnergiFyn s.t.
6 71 Jens-Erik Madsen Team Designa Køkken - Blue Water 03.09,44
7 517 Andreas Arvidsson CK Fix - Helsingborg s.t.
8 32 Marc Hester Sorø BC s.t.
9 75 Kasper Jebjerg Team Designa Køkken - Blue Water s.t.
10 909 Thomas Vedel Kvist Quickstep s.t.
11 193 Rasmus Mygind Randers CK 1910 s.t.
12 20 Johannes Boe Kaluzny Team ABC s.t.
13 11 Jesper Hansen Odder CK s.t.
14 119 Kasper Linde Jørgensen Team Glud & Marstrand / LRØ Rådgivning s.t.
15 907 Christer Jensen Team Ringeriks-Kraft s.t.
16 521 Phillip Müller SC Wiedenbrück s.t.
17 41 Nicolaj Foulum Olesen Team Concordia Forsikring s.t.
18 129 Michael Tronborg Team Glud & Marstrand / LRØ Rådgivning s.t.
19 535 Kristian Løberg CK NOR s.t.
20 89 Andreas Frisch Team EnergiFyn s.t.
21 105 Rasmus Brandstrup Sterobo Team EnergiFyn s.t.
22 39 Nicolai Steensen Team Concordia Forsikring 03.11,10
23 179 Klaus H. Stenger Odder CK 03.11,10
24 195 Morten Christensen Randers CK 1910 03.11,12
25 121 Lasse Bøchman Team Glud & Marstrand / LRØ Rådgivning 03.11,14
26 43 Nikola Aistrup Team Concordia Forsikring 03.11,35
27 177 Martin Mortensen Vacansoleil Pro Cycling 03.11,37
28 21 Jesper Laustsen Randers CK 1910 s.t.
29 191 Otto Kristensen Thy CR s.t.
30 529 Olav Aleksander Benjaminsen CK NOR s.t.
31 505 Steffen Karstoft Team Østfold s.t.
32 185 Mads Moltke Steen Horsens AC s.t.
33 109 Søren Pugdahl Pedersen Team EnergiFyn s.t.
34 511 Elias Angell Spikseth Grenland SK s.t.
35 181 Lars Iversen Viborg Cycling s.t.
36 17 Lasse Lyhne Iversen Odder CK s.t.
37 25 Rolf Nyborg Broge Randers CK 1910 s.t.
38 999 Arnt ove Fordal Stjørdals-Blink Sykkel s.t.
39 189 Thomas W. Madsen Vejle CK s.t.
40 507 Pål Ødegaard Team Østfold s.t.
41 533 Sebastian Kvålsvoll CK NOR s.t.
42 211 Rasmus Kristensen Vejle CK s.t.
43 537 Anders Tombre Pettersen CK NOR 03.11,46
44 917 Stian Saugstad Team Ringeriks-Kraft 03.11,46
45 117 Jacob Nielsen Team Glud & Marstrand / LRØ Rådgivning s.t.
46 19 Rudi Bredahl Nielsen Randers CK 1910 s.t.
47 163 Michael Smith Larsen Team Stenca Trading /M1 s.t.
48 113 Christian Moberg Jørgensen Team Glud & Marstrand / LRØ Rådgivning s.t.
49 131 Michael Berling Team Glud & Marstrand / LRØ Rådgivning s.t.
50 79 Michael Reihs Team Designa Køkken - Blue Water s.t.
51 159 Jesper Odgaard Nielsen Team Stenca Trading /M1 s.t.
52 515 Jon Roberto Slagsvold Grenland SK s.t.
53 127 Mathias Gade Jakobsen Team Glud & Marstrand / LRØ Rådgivning s.t.
54 103 Mads Lilholm Meyer Team EnergiFyn s.t.
55 83 Morten Voss Christiansen Team Designa Køkken - Blue Water s.t.
56 513 Jon Einar Bergsland Grenland SK s.t.
57 48 Peder Jacobsen CC Hillerød s.t.
58 16 Michael Ellermann Jæger Team ABC s.t.
59 911 Erik Kasa Jarlseth Team Ringeriks-Kraft 03.13,08