1 Boštjan Mervar (Slo) Perutnina Ptuj 4.11.04 (40.865 km/h)
2 Marek Maciejewski (Pol) Weltour Rowery
3 Matic Strgar (Slo) Radenska Powerbar
4 Dalibor Grebeci (Svk) CK Žp Šport A.S. Podbrezová
5 Roman Broniš (Svk) Dukla Trencín
6 Martin Riška (Svk) Psk Whirpool Hradec Králové
7 Ján Šipeky (Svk) Dukla Trencín 0.08
8 Maroš Kovác (Svk) Dukla Trencín 3.10
9 Adam Hansen (Aus) Apo Sport Krone Linz 3.13
10 Kristian Fajt (Slo) Radenska Powerbar 3.24
11 Patrik Tybor (Svk) Dukla Trencín 6.18
12 Michael Mourecek (Cze) Asc Dukla Praha 6.30
13 Jan Faltýnek (Cze) Psk Whirpool Hradec Králové
14 László Garamszegi (Hun) P-Nivo Betonexpressz 2000 Kft. Se -Pnb
15 Jaco Venter (RSA) Team Konica Minolta 9.25
16 Juraj Karas (Svk) CK Žp Šport A.S. Podbrezová
17 Krzysztof Rzepecky (Pol) Weltour Rowery
18 Lukáš Heinrich (Cze) CK Silesia Orlová
DNF Ján Svorada (Cze) Výber Moravy
DNF Martin Tylecek (Cze) Výber Moravy
DNF Michal Precechtel (Cze) Výber Moravy
DNF Karel Bucek (Cze) Výber Moravy
DNF Ivo Vildomec (Cze) Výber Moravy
DNF Ján Jobánek (Cze) Výber Moravy
DNF Werner Faltheiner (Aut) Apo Sport Krone Linz
DNF Petr Herman (Cze) Apo Sport Krone Linz
DNF Christian Poemer (Aut) Apo Sport Krone Linz
DNF Ján Valach (Svk) Apo Sport Krone Linz
DNF Juergen Pauritsch (Aut) Apo Sport Krone Linz
DNF Milan Kadlec (Cze) Asc Dukla Praha
DNF Martin Blaha (Cze) Asc Dukla Praha
DNF Petr Lazar (Cze) Asc Dukla Praha
DNF Martin Cotar (Cro) Bk/Puris Kamen Cycling Club
DNF Anatoliy Varvaruk (Ukr) Bk/Puris Kamen Cycling Club
DNF Zvonimir Pokupec (Cro) Bk/Puris Kamen Cycling Club
DNF Gregor Zajc (Slo) Bk/Puris Kamen Cycling Club
DNF Vinko Zaninovic (Cro) Bk/Puris Kamen Cycling Club
DNF Michal Kadlec (Cze) CK Príbram B.E.I
DNF Petr Vachek (Cze) CK Príbram B.E.I
DNF Zdenek Mach (Cze) CK Príbram B.E.I
DNF Filip Hanslián (Cze) CK Príbram B.E.I
DNF Tomáš Cer (Cze) CK Silesia Orlová
DNF Ondrej Bezunk (Cze) CK Silesia Orlová
DNF Petr Hudecek (Cze) CK Silesia Orlová
DNF Petr Lukosz (Cze) CK Silesia Orlová
DNF Jirí Toman (Cze) CK Silesia Orlová
DNF Miroslav Keliar (Svk) CK Žp Šport A.S. Podbrezová
DNF Michal Škvarka (Svk) CK Žp Šport A.S. Podbrezová
DNF Simon Lerbech (Den) Denmark
DNF Jonas Fredborg (Den) Denmark
DNF Max Nielsen (Den) Denmark
DNF Rene Ahremkiel (Den) Denmark
DNF Morten Meisner (Den) Denmark
DNF Radoslaw Romanik (Pol) DHL-Author
DNF Krzysztof Ciesielski (Pol) DHL-Author
DNF Kazimier Srafiej (Pol) DHL-Author
DNF Dawid Zdzeblko (Pol) DHL-Author
DNF Grzegorz Zoledziowski (Pol) DHL-Author
DNF Marcin Gebka (Pol) DHL-Author
DNF Friedrich Berein (Aut) Die Nö Rad Union
DNF Alexander Egger (Aut) Die Nö Rad Union
DNF Andreas Graf (Aut) Die Nö Rad Union
DNF Franz Grassmann (Aut) Die Nö Rad Union
DNF Georg Hausbacher (Aut) Die Nö Rad Union
DNF Matthias Schröger (Aut) Die Nö Rad Union
DNF Pavol Polievka (Svk) Dukla Trencín
DNF Richard Dobiaš (Svk) Dukla Trencín
DNF Péter Kusztor (Hun) P-Nivo Betonexpressz 2000 Kft. Se -Pnb
DNF Csaba Steig (Hun) P-Nivo Betonexpressz 2000 Kft. Se -Pnb
DNF Gábor Arany (Hun) P-Nivo Betonexpressz 2000 Kft. Se -Pnb
DNF Ákos Haiszer (Hun) P-Nivo Betonexpressz 2000 Kft. Se -Pnb
DNF Barnabás Vízer (Hun) P-Nivo Betonexpressz 2000 Kft. Se -Pnb
DNF Jure Golcer (Slo) Perutnina Ptuj
DNF Hrvoje Miholjevic (Cro) Perutnina Ptuj
DNF Radoslav Rogina (Cro) Perutnina Ptuj
DNF Massimo Demarin (Cro) Perutnina Ptuj
DNF Andrej Omulec (Slo) Perutnina Ptuj
DNF Pavel Zitta (Cze) Psk Whirpool Hradec Králové
DNF Leopold Konig (Cze) Psk Whirpool Hradec Králové
DNF Vojtech Dlouhy (Cze) Psk Whirpool Hradec Králové
DNF Georgios Tentsos (Gre) Psk Whirpool Hradec Králové
DNF Jure Kocjan (Slo) Radenska Powerbar
DNF Leon Makarovic (Slo) Radenska Powerbar
DNF Robert Vrecer (Slo) Radenska Powerbar
DNF Blaž Mihovec (Slo) Radenska Powerbar
DNF Josef Schafbauer (Ger) Ratisbona Regensburg
DNF Stefan Thaller (Ger) Ratisbona Regensburg
DNF Martin Gorges (Ger) Ratisbona Regensburg
DNF Sebastian Herrmann (Ger) Ratisbona Regensburg
DNF Hans-Jürgen Leipold (Ger) Ratisbona Regensburg
DNF Andrej Canecký (Svk) Región Bratislava
DNF Martin Škopek (Svk) Región Bratislava
DNF Martin Kostelnicák (Svk) Región Bratislava
DNF Miloš Masný (Svk) Región Bratislava
DNF Zdenek Faber (Svk) Región Bratislava
DNF Juraj Paller (Svk) Región Bratislava
DNF Dejan Bajt (Slo) Sava
DNF Grega Bole (Slo) Sava
DNF Kristjan Koren (Slo) Sava
DNF Gašper Švab (Slo) Sava
DNF Ivan Sever (Cro) Sava
DNF Jan Šimek (Cze) Team Dukla Liberec
DNF Ondrej Pavelka (Cze) Team Dukla Liberec
DNF Pavel Linet (Cze) Team Dukla Liberec
DNF Jirí Faltýs (Cze) Team Dukla Liberec
DNF Ján Novak (Cze) Team Dukla Liberec
DNF Jan Vodehnal (Cze) Team Dukla Liberec
DNF Martin Velits (Svk) Team Konica Minolta
DNF Peter Velits (Svk) Team Konica Minolta
DNF Travis Allen (RSA) Team Konica Minolta
DNF George Schoonraad (RSA) Team Konica Minolta
DNF Herman Fouche (RSA) Team Konica Minolta
DNF Roland Garber (Aut) Union Rc Sonnenhaus
DNF Petr Lechner (Cze) Union Rc Sonnenhaus
DNF Wolfgang Wurnitsch (Aut) Union Rc Sonnenhaus
DNF Gregor Sammer (Aut) Union Rc Sonnenhaus
DNF Lukasz Podolski (Pol) Weltour Rowery
DNF Tomasz Kloczko (Pol) Weltour Rowery
DNF Karol Olejniczak (Pol) Weltour Rowery
DNF Slawomir Bury (Pol) Weltour Rowery
DNF Robert, Bachratý (Svk) Slovakia
DNF Branislav Zachar (Svk) Slovakia
DNF Jakub Kasidlo (Svk) Slovakia
DNF Pavol Krkoska (Svk) Slovakia
DNF Štefan Freivolt (Svk) Slovakia
DNF Dawid Krupa (Pol) Mbk -Cycles -Scout
DNF Krzysztof Mermer (Pol) Mbk -Cycles -Scout
DNF Grzegorz Putek (Pol) Mbk -Cycles -Scout
DNF Michal Nabialek (Pol) Mbk -Cycles -Scout
DNF Boleslaw Siebor (Pol) Mbk -Cycles -Scout Sluiten