1 Zoulfia Zabirova (Rus) Team Let's Go Finland 2.55.49 (40.269 km/h)
2 Mirjam Melchers (Ned) Farm Frites-Hartol 0.26
3 Oenone Wood (Aus) Australian National Team 0.29
4 Regina Schleicher (Ger) Safi-Pasta Zara Manhattan
5 Anita Valen (Nor) Team S.A.T.S.
6 Priska Doppmann (Swi) Swiss National Team
7 Olga Slyusareva (Rus) Nobili Rubinetterie-Guerciotti
8 Joanne Kiesanowski (NZl) New Zealand National Team
9 Katia Longhin (Ita) S.C. Michela Fanini Record Rox
10 Liane Bahler (Ger) German National Team
11 Sharron Vandromme (Bel) Vlaanderen-T-Interim Univega
12 Arenda Grimberg (Ned) Dutch National Team
13 Eneritz Iturriaga (Spa) Team Let's Go Finland
14 Svetlana Boubnenkova (Rus) Russian National Team
15 Alison Wright (Aus) Nobili Rubinetterie-Guerciotti
16 Modesta Vzezniauskaite (Ltu) Safi-Pasta Zara Manhattan
17 Angela Brodtka (Ger) German National Team
18 Miho Oki (Jpn) Farm Frites-Hartol
19 Rosa Maria Bravo Soba (Spa) Spagnola National Team
20 Annette Beutler (Swi) Lietzsport Cycling
21 Ghita Beltman (Ned) Dutch National Team
22 Tatiana Guderzo (Ita) Italian National Team
23 Margaret Hemsley (Aus) Equipe Nurnberger Versicherung
24 Edita Pucinskaite (Ltu) S.C. Michela Fanini Record Rox
25 Amber Neben (USA) Team T-Mobile
26 Katherine Bates (Aus) Team Ton Van Bemmelen Sports
27 Nicole Brandli (Swi) S.C. Michela Fanini Record Rox
28 Tania Belvederesi (Ita) Acqua&Sapone - Valenti Argenti
29 Susanne Ljungskog (Swe) Team S.A.T.S.
30 Olivia Gollan (Aus) Australian National Team
31 Cindy Pieters (Bel) Vlaanderen-T-Interim Univega
32 Chantal Beltman (Ned) Ondernemers Van Nature
33 Trixi Worrack (Ger) Equipe Nurnberger Versicherung
34 Marion Clignet (Fra) Basis Aude
35 Theresa Senff (Ger) German National Team
36 Anna Zugno (Ita) Safi-Pasta Zara Manhattan
37 Valentina Polkhanova (Rus) Nobili Rubinetterie-Guerciotti
38 Fabiana Luperini (Ita) Team Let's Go Finland
39 Noemi Cantele (Ita) Safi-Pasta Zara Manhattan 1.13
40 Rachel Heal (GBr) Farm Frites-Hartol 1.14
41 Barbara Heeb (Swi) Lietzsport Cycling
42 Karin Thurg (Swi) Swiss National Team
43 Sara Carrigan (Aus) Australian National Team
44 Hayley Rutherford (Aus) S.C. Michela Fanini Record Rox 1.17
45 Gunn-Rita Dahle (Nor) Safi-Pasta Zara Manhattan
46 Vicky Pincombe (GBr) British National Team 1.34
47 Lorian Graham (Aus) Australian National Team 1.47
48 Tetyiana Stiajkina (Ukr) Team Aliverti - Bianchi Kookai
49 Kimberly Bruckner (USA) Team T-Mobile
50 Stacey Peters (USA) Team T-Mobile
51 Maigorzata Wysocka (Pol) Polish National Team 2.02
52 Debby Mansveld (Ned) Vlaanderen-T-Interim Univega
53 Suzanne De Goede (Ned) Team Ton Van Bemmelen Sports
54 Giorgia Bronzini (Ita) Safi-Pasta Zara Manhattan
55 Barbara Cazzaniga (Ita) S.C. Michela Fanini Record Rox
56 Petra Rossner (Ger) Equipe Nurnberger Versicherung
57 Veronique Belleter (Bel) Vlaanderen-T-Interim Univega
58 Loes Gunnewijk (Ned) Ondernemers Van Nature
59 Esther Van Der Helm (Ned) Farm Frites-Hartol
60 Silvia Parietti (Ita) Italian National Team
61 Julia Martisova (Rus) Russian National Team
62 Sarah Duster (Ger) German National Team
63 Silva Cremilda Fernandes (Bra) USC Chirio Forno D'asolo
64 Any Wood Susie (NZl) New Zealand National Team
65 Marianna Lorenzoni (Ita) Team Aliverti - Bianchi Kookai
66 Olga Zabelinskaya (Rus) Equipe Nurnberger Versicherung
67 Letizia Giardinelli (Ita) Acqua&Sapone - Valenti Argenti
68 Teodora Ruano Sanchon (Spa) Spagnola National Team
69 Manon Jutras (Can) Team S.A.T.S.
70 Jolanta Polikeviciute (Ltu) USC Chirio Forno D'asolo
71 Melissa Holt (NZl) New Zealand National Team
72 Kristen Lasasso (USA) Basis Aude
73 Deirdre Demet-Barry (USA) Team T-Mobile
74 Sigrid Corneo (Ita) Nobili Rubinetterie-Guerciotti
75 Hanka Kupfernagel (Ger) Vlaanderen-T-Interim Univega
76 Anouska Van Der Zee (Ned) Farm Frites-Hartol
77 Amy Safe (Aus) Australian National Team
78 Judith Arndt (Ger) Equipe Nurnberger Versicherung
79 Leticia Gil Parra (Spa) Spagnola National Team 2.14
80 Dotsie Cowden (USA) Team T-Mobile 2.21
81 Madeleine Sandig (Ger) German National Team 2.25
82 Rosalind Reekie May (NZl) New Zealand National Team 4.20
83 Laura Telle (Lat) Team Aliverti - Bianchi Kookai
84 Sara Symington (GBr) Team S.A.T.S. 5.02
85 Frances Newstead (GBr) British National Team
86 Irenr Hostettler (Swi) Team Next 125
87 Rochelle Gilmore (Aus) Team S.A.T.S.
88 Sandra Missbach (Ger) Farm Frites-Hartol
89 Bettina Kuhn (Swi) Swiss National Team
90 Maribel Moreno Allue (Spa) Spagnola National Team
91 Kirsty Nicole Robb (NZl) New Zealand National Team
92 Ketty Manfrin (Ita) Team Let's Go Finland 5.16
93 Diana Rast (Swi) Swiss National Team 5.23
94 Rasa Polikeviciute (Ltu) USC Chirio Forno D'asolo 5.46
95 Alessandra D'ettorre (Ita) Italian National Team 6.13
96 Charlotte Goldsmith (GBr) British National Team
97 Andrea Bosman (Ned) Ondernemers Van Nature 6.15
98 Daniela Porta (Ita) USC Chirio Forno D'asolo
99 Mercedes Cagigas Amedo (Spa) Spagnola National Team
100 Kim Shirley (Aus) Nobili Rubinetterie-Guerciotti
101 Madeleine Lindberg (Swe) Equipe Nurnberger Versicherung 6.18
102 Bogumila Matusiak (Pol) Polish National Team 6.57
103 Annette Griner (Swi) Team Next 125
104 Jaccolien Wallaard (Ned) Team Ton Van Bemmelen Sports
105 Josephine Groenveld (Ned) Team Ton Van Bemmelen Sports
106 Sarah Grab (Swi) Swiss National Team
107 Nicole Hofer (Swi) Swiss National Team
108 Paulina Brzezna (Pol) Polish National Team
109 Nina Davies (GBr) British National Team
110 Fatima Blazquez Lozano (Spa) Spagnola National Team
111 Michelle Hyland (NZl) New Zealand National Team
112 Emma James (Aus) Team S.A.T.S.
113 Natalie Bates (Aus) Australian National Team
114 Catherine Marsal (Fra) Nobili Rubinetterie-Guerciotti
115 Loes Markerink (Ned) Dutch National Team 7.55
116 Katrin Leumann (Swi) Team Next 125
117 Svetlana Denissenko (Rus) Russian National Team 8.31
118 Anna Farina (Ita) Acqua&Sapone - Valenti Argenti
Outside time limit (Hors Delai)
HD Areke Hassink (Ned) Dutch National Team
HD Janildes Silva Fernandes (Bra) S.C. Michela Fanini Record Rox
HD Karin Wieser (Aut) Lietzsport Cycling
HD Veronique Coene (Bel) Team Ton Van Bemmelen Sports
HD Valentina Alessio (Ita) Team Aliverti - Bianchi Kookai
HD Frederika Wiel (Ned) Team Ton Van Bemmelen Sports
HD Azucema Sancez Benito (Spa) Team Aliverti - Bianchi Kookai
HD Monia Baccaille (Ita) Italian National Team
HD Lavinia Tofanelli (Ita) Acqua&Sapone - Valenti Argenti
HD Marina Gloria Chirio (Ita) USC Chirio Forno D'asolo
HD Francesca Castrucci (Ita) Acqua&Sapone - Valenti Argenti
HD Janneke Vos (Ned) Dutch National Team
HD Bertine Spijkerman (Ned) Dutch National Team
HD Nicole Freedman (Isr) Basis Aude
HD Mirella Van Melis (Ned) Vlaanderen-T-Interim Univega
HD Jacqui Marshall (GBr) British National Team
HD Lorna Webb (GBr) British National Team
HD Eleonora Soldo (Ita) Italian National Team
HD Elena Shalaeva (Rus) Russian National Team
HD Annette Griner (Swi) Team Next 125
HD Paulina Fiuk (Pol) Polish National Team
HD Lina Dervaityte (Ltu) Team Aliverti - Bianchi Kookai
HD Iris Slappendel (Ned) Ondernemers Van Nature
HD Kathy White (Can) Basis Aude
HD Kristy Miggels (Ned) Ondernemers Van Nature
HD Oxana Kostenko (Rus) Russian National Team
HD Anna Sipurzynska (Pol) Polish National Team
HD Anna Skawinska (Pol) Polish National Team
HD Jenevieve Leblanc (Can) Basis Aude
HD Chiara Bartoli (Ita) Acqua&Sapone - Valenti Argenti
DNF Sari Saarelainen (Fin) Team Let's Go Finland
DNF Teija Alaviiqi (Fin) Team Let's Go Finland
DNF Vera Carrara (Ita) Italian National Team
DNF Madeleine Sandig (Ger) German National Team
DNF Isabella Wieser (Aut) Lietzsport Cycling
DNF Sigrid Corneo (Ita) Nobili Rubinetterie-Guerciotti
DNF Sharon Van Essen (Ned) Ondernemers Van Nature
DNF Tanja Hennes (Ger) Team Next 125
DNF Alexandra Vetter (Swi) Team Next 125
DNS Claudia Meyer (Ger) Lietzsport Cycling Sluiten