AGE NAT RESULT PTS
1
FABIO
JAKOBSEN
QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM
26 NED 4:34:34 120.00
2
WOUT
VAN AERT
JUMBO-VISMA
28 BEL +00 50.00
3
MADS
PEDERSEN
TREK - SEGAFREDO
27 DEN +00 25.00
4
DANNY
VAN POPPEL
BORA - HANSGROHE
29 NED +00 15.00
5
JASPER
PHILIPSEN
ALPECIN-DECEUNINCK
24 BEL +00 5.00
6
PETER
SAGAN
TOTALENERGIES
32 SVK +00
7
JÉRÉMY
LECROQ
B&B HOTELS - KTM
27 FRA +00
8
DYLAN
GROENEWEGEN
TEAM BIKEEXCHANGE - JAYCO
29 NED +00
9
LUCA
MOZZATO
B&B HOTELS - KTM
24 ITA +00
10
HUGO
HOFSTETTER
TEAM ARKEA - SAMSIC
28 FRA +00
11
ALEXANDER
KRISTOFF
INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX
35 NOR +00
12
MAXIMILIAN RICHARD
WALSCHEID
COFIDIS
29 GER +00
13
CALEB
EWAN
LOTTO SOUDAL
28 AUS +00
14
JASPER
STUYVEN
TREK - SEGAFREDO
30 BEL +00
15
YVES
LAMPAERT
QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM
31 BEL +00
16
ANDREA
PASQUALON
INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX
34 ITA +00
17
NEILSON
POWLESS
EF EDUCATION - EASYPOST
26 USA +00
18
CHRISTOPHE
LAPORTE
JUMBO-VISMA
30 FRA +00
19
MATHIEU
VAN DER POEL
ALPECIN-DECEUNINCK
27 NED +00
20
ADAM
YATES
INEOS GRENADIERS
30 GBR +00
21
HUGO
HOULE
ISRAEL - PREMIER TECH
32 CAN +00
22
DAMIANO
CARUSO
BAHRAIN VICTORIOUS
35 ITA +00
23
DANIEL
OSS
TOTALENERGIES
35 ITA +00
24
REINARDT
JANSE VAN RENSBURG
LOTTO SOUDAL
33 RSA +00
25
NILS
EEKHOFF
TEAM DSM
24 NED +00
26
EDVALD
BOASSON-HAGEN
TOTALENERGIES
35 NOR +00
27
JONAS
VINGEGAARD
JUMBO-VISMA
26 DEN +00
28
OWAIN
DOULL
EF EDUCATION - EASYPOST
29 GBR +00
29
GERAINT
THOMAS
INEOS GRENADIERS
36 GBR +00
30
BRANDON
MCNULTY
UAE TEAM EMIRATES
24 USA +00
31
FELIX
GROSSSCHARTNER
BORA - HANSGROHE
29 AUT +00
32
TIESJ
BENOOT
JUMBO-VISMA
28 BEL +00
33
MICHAEL JAMES
MATTHEWS
TEAM BIKEEXCHANGE - JAYCO
32 AUS +00
34
ALEXANDER
KRIEGER
ALPECIN-DECEUNINCK
31 GER +00
35
ROMAIN
BARDET
TEAM DSM
32 FRA +00
36
TOMS
SKUJINS
TREK - SEGAFREDO
31 LAT +00
37
AMAURY
CAPIOT
TEAM ARKEA - SAMSIC
29 BEL +00
38
PRIMOŽ
ROGLIČ
JUMBO-VISMA
33 SLO +00
39
GUILLAUME
BOIVIN
ISRAEL - PREMIER TECH
33 CAN +00
40
ALEXEY
LUTSENKO
ASTANA QAZAQSTAN TEAM
30 KAZ +00
41
MATTIA
CATTANEO
QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM
32 ITA +00
42
GUILLAUME
VAN KEIRSBULCK
ALPECIN-DECEUNINCK
31 BEL +00
43
BRENT
VAN MOER
LOTTO SOUDAL
24 BEL +00
44
EDWARD
PLANCKAERT
ALPECIN-DECEUNINCK
27 BEL +00
45
JOHN
DEGENKOLB
TEAM DSM
33 GER +00
46
GEORG
ZIMMERMANN
INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX
25 GER +00
47
LUKA
MEZGEC
TEAM BIKEEXCHANGE - JAYCO
34 SLO +00
48
FABIO
FELLINE
ASTANA QAZAQSTAN TEAM
32 ITA +00
49
MICHAEL
MØRKØV
QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM
37 DEN +00
50
FREDERIK
FRISON
LOTTO SOUDAL
30 BEL +00
51
NATHAN
VAN HOOYDONCK
JUMBO-VISMA
27 BEL +00
52
KASPER
ASGREEN
QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM
27 DEN +00
53
KRISTS
NEILANDS
ISRAEL - PREMIER TECH
28 LAT +00
54
STEFAN
BISSEGGER
EF EDUCATION - EASYPOST
24 SUI +00
55
AMUND GRØNDAHL
JANSEN
TEAM BIKEEXCHANGE - JAYCO
28 NOR +00
56
NILS
POLITT
BORA - HANSGROHE
28 GER +00
57
ALEKSANDR
VLASOV
BORA - HANSGROHE
***
58
MATEJ
MOHORIC
BAHRAIN VICTORIOUS
28 SLO +00
59
FRED
WRIGHT
BAHRAIN VICTORIOUS
23 GBR +00
60
ANDREY
ZEITS
ASTANA QAZAQSTAN TEAM
36 KAZ +00
61
AURÉLIEN
PARET PEINTRE
AG2R CITROEN TEAM
26 FRA +00
62
MAXIME
BOUET
TEAM ARKEA - SAMSIC
36 FRA +00
63
TIM
WELLENS
LOTTO SOUDAL
31 BEL +00
64
LENNARD
KÄMNA
BORA - HANSGROHE
26 GER +00
65
DYLAN
TEUNS
BAHRAIN VICTORIOUS
30 BEL +00
66
CYRIL
LEMOINE
B&B HOTELS - KTM
39 FRA +00
67
JACK
HAIG
BAHRAIN VICTORIOUS
29 AUS +00
68
MARCO
HALLER
BORA - HANSGROHE
31 AUT +00
69
MARTIJN
TUSVELD
TEAM DSM
29 NED +00
70
IMANOL
ERVITI OLLO
MOVISTAR TEAM
39 ESP +00
71
NELSON
DOS SANTOS SIMOES OLIVEIRA
MOVISTAR TEAM
33 POR +00
72
ALBERT
TORRES BARCELO
MOVISTAR TEAM
32 ESP +00
73
GREGOR
MÜHLBERGER
MOVISTAR TEAM
28 AUT +00
74
MICHAEL
GOGL
ALPECIN-DECEUNINCK
29 AUT +00
75
MATIS
LOUVEL
TEAM ARKEA - SAMSIC
23 FRA +00
76
WARREN
BARGUIL
TEAM ARKEA - SAMSIC
31 FRA +00
77
PHILIPPE MARC JACKY
GILBERT
LOTTO SOUDAL
40 BEL +00
78
LUKASZ
OWSIAN
TEAM ARKEA - SAMSIC
32 POL +00
79
NAIRO ALEXANDER
QUINTANA ROJAS
TEAM ARKEA - SAMSIC
32 COL +00
80
FRANCK
BONNAMOUR
B&B HOTELS - KTM
27 FRA +00
81
FLORIAN
VERMEERSCH
LOTTO SOUDAL
23 BEL +00
82
BENJAMIN
THOMAS
COFIDIS
27 FRA +00
83
ANTHONY
PEREZ
COFIDIS
31 FRA +00
84
GIANNI
MOSCON
ASTANA QAZAQSTAN TEAM
28 ITA +00
85
JONAS
RUTSCH
EF EDUCATION - EASYPOST
24 GER +00
86
MAXIMILIAN
SCHACHMANN
BORA - HANSGROHE
28 GER +00
87
GUILLAUME
MARTIN
COFIDIS
29 FRA +00
88
KRISTIAN
SBARAGLI
ALPECIN-DECEUNINCK
32 ITA +00
89
SEBASTIAN
SCHÖNBERGER
B&B HOTELS - KTM
28 AUT +00
90
PATRICK
KONRAD
BORA - HANSGROHE
31 AUT +00
91
LUIS LEON
SANCHEZ GIL
BAHRAIN VICTORIOUS
39 ESP +00
92
KOBE
GOOSSENS
INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX
26 BEL +00
93
ADRIEN
PETIT
INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX
32 FRA +00
94
LOUIS
MEINTJES
INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX
30 RSA +00
95
OLIVIER
LE GAC
GROUPAMA - FDJ
29 FRA +00
96
ANDREAS
LEKNESSUND
TEAM DSM
23 NOR +00
97
DAVID
GAUDU
GROUPAMA - FDJ
26 FRA +00
98
ALBERTO
BETTIOL
EF EDUCATION - EASYPOST
29 ITA +00
99
RIGOBERTO
URAN URAN
EF EDUCATION - EASYPOST
35 COL +00
100
VALENTIN
MADOUAS
GROUPAMA - FDJ
26 FRA +00
101
SIMONE
VELASCO
ASTANA QAZAQSTAN TEAM
27 ITA +00
102
ALEKSANDR
RIABUSHENKO
ASTANA QAZAQSTAN TEAM
***
103
JAKOB
FUGLSANG
ISRAEL - PREMIER TECH
37 DEN +00
104
STEVEN
KRUIJSWIJK
JUMBO-VISMA
35 NED +00
105
GIULIO
CICCONE
TREK - SEGAFREDO
28 ITA +00
106
GORKA
IZAGIRRE INSAUSTI
MOVISTAR TEAM
35 ESP +00
107
KÉVIN
GENIETS
GROUPAMA - FDJ
25 LUX +00
108
ANTOINE
DUCHESNE
GROUPAMA - FDJ
31 CAN +00
109
THIBAUT
PINOT
GROUPAMA - FDJ
32 FRA +00
110
ENRIC
MAS NICOLAU
MOVISTAR TEAM
27 ESP +00
111
QUINN
SIMMONS
TREK - SEGAFREDO
21 USA +00
112
SIMON
CLARKE
ISRAEL - PREMIER TECH
36 AUS +00
113
SIMON
GESCHKE
COFIDIS
36 GER +00
114
LUKE
DURBRIDGE
TEAM BIKEEXCHANGE - JAYCO
31 AUS +00
115
JOSEPH LLOYD
DOMBROWSKI
ASTANA QAZAQSTAN TEAM
31 USA +00
116
BAUKE
MOLLEMA
TREK - SEGAFREDO
36 NED +00
117
JACK
BAUER
TEAM BIKEEXCHANGE - JAYCO
37 NZL +00
118
TONY
GALLOPIN
TREK - SEGAFREDO
34 FRA +00
119
PIERRE LUC
PERICHON
COFIDIS
35 FRA +00
120
SVEN ERIK
BYSTRØM
INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX
30 NOR +00
121
SILVAN
DILLIER
ALPECIN-DECEUNINCK
32 SUI +00
122
CARLOS
VERONA QUINTANILLA
MOVISTAR TEAM
30 ESP +00
123
ALEXIS
VUILLERMOZ
TOTALENERGIES
34 FRA +00
124
PIERRE
ROLLAND
B&B HOTELS - KTM
36 FRA +00
125
ANDREA
BAGIOLI
QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM
23 ITA +00
126
FLORIAN
SENECHAL
QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM
29 FRA +00
127
SEPP
KUSS
JUMBO-VISMA
28 USA +00
128
TACO
VAN DER HOORN
INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX
29 NED +00
129
CYRIL
BARTHE
B&B HOTELS - KTM
26 FRA +00
130
ALEX
KIRSCH
TREK - SEGAFREDO
30 LUX +00
131
ALEXIS
GOUGEARD
B&B HOTELS - KTM
29 FRA +00
132
GUY
NIV
ISRAEL - PREMIER TECH
28 ISR +00
133
ION
IZAGUIRRE INSAUSTI
COFIDIS
33 ESP +00
134
DMITRIY
GRUZDEV
ASTANA QAZAQSTAN TEAM
36 KAZ +00
135
KAMIL
GRADEK
BAHRAIN VICTORIOUS
32 POL +00
136
MACIEJ
BODNAR
TOTALENERGIES
37 POL +00
137
MICHAEL
STORER
GROUPAMA - FDJ
25 AUS +00
138
VICTOR
LAFAY
COFIDIS
26 FRA +00
139
PIERRE
LATOUR
TOTALENERGIES
29 FRA +00
140
NICHOLAS
SCHULTZ
TEAM BIKEEXCHANGE - JAYCO
28 AUS +00
141
CHRISTOPHER
HAMILTON
TEAM DSM
27 AUS +00
142
ANDREAS
KRON
LOTTO SOUDAL
24 DEN +00
143
MATTEO
JORGENSON
MOVISTAR TEAM
23 USA +00
144
JAN
TRATNIK
BAHRAIN VICTORIOUS
32 SLO +00
145
CONNOR
SWIFT
TEAM ARKEA - SAMSIC
27 GBR +00
146
MIKKEL
HONORÉ
QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM
25 DEN +00
147
MATHIEU
BURGAUDEAU
TOTALENERGIES
24 FRA +00
148
BOB
JUNGELS
AG2R CITROEN TEAM
30 LUX +00
149
RAFAL
MAJKA
UAE TEAM EMIRATES
33 POL +00
150
MARC
SOLER GIMENEZ
UAE TEAM EMIRATES
29 ESP +00
151
STEFAN
KÜNG
GROUPAMA - FDJ
29 SUI +00
152
TADEJ
POGAČAR
UAE TEAM EMIRATES
24 SLO +00
153
LUKE
ROWE
INEOS GRENADIERS
32 GBR +00
154
MICHAEL
WOODS
ISRAEL - PREMIER TECH
36 CAN +00
155
DANIEL FELIPE
MARTINEZ POVEDA
INEOS GRENADIERS
26 COL +00
156
THOMAS
PIDCOCK
INEOS GRENADIERS
23 GBR +00
157
JONATHAN
CASTROVIEJO NICOLAS
INEOS GRENADIERS
35 ESP +00
158
CHRISTOPHER
FROOME
ISRAEL - PREMIER TECH
37 GBR +00
159
MIKKEL
BJERG
UAE TEAM EMIRATES
24 DEN +00
160
GEORGE
BENNETT
UAE TEAM EMIRATES
32 NZL +00
161
OLIVER
NAESEN
AG2R CITROEN TEAM
32 BEL +00
162
BENOIT
COSNEFROY
AG2R CITROEN TEAM
27 FRA +00
163
STAN
DEWULF
AG2R CITROEN TEAM
25 BEL +00
164
GEOFFREY
BOUCHARD
AG2R CITROEN TEAM
30 FRA +00
165
MIKAEL
CHEREL
AG2R CITROEN TEAM
36 FRA +00
166
BEN
O'CONNOR
AG2R CITROEN TEAM
27 AUS +00
167
DYLAN
VAN BAARLE
INEOS GRENADIERS
30 NED +00
168
FILIPPO
GANNA
INEOS GRENADIERS
26 ITA +00
169
MARC
HIRSCHI
UAE TEAM EMIRATES
24 SUI +00
170
VEGARD STAKE
LAENGEN
UAE TEAM EMIRATES
33 NOR +8:17
171
CHRISTOPHER
JENSEN
TEAM BIKEEXCHANGE - JAYCO
33 DEN +8:17
172
MAGNUS CORT
NIELSEN
EF EDUCATION - EASYPOST
29 DEN +8:17
173
KEVIN
VERMAERKE
TEAM DSM
22 USA +11:04
174
ALBERTO
DAINESE
TEAM DSM
24 ITA +11:04
175
RUBEN ANTONIO
ALMEIDA GUERREIRO
EF EDUCATION - EASYPOST
28 POR +11:04
176
ANTHONY
TURGIS
TOTALENERGIES
28 FRA +11:23
Gc
AGE NAT RESULT PTS
1
WOUT
VAN AERT
JUMBO-VISMA
28 BEL 4:49:50 25.00
2
YVES
LAMPAERT
QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM
31 BEL +01
3
TADEJ
POGAČAR
UAE TEAM EMIRATES
24 SLO +08
4
FILIPPO
GANNA
INEOS GRENADIERS
26 ITA +11
5
MADS
PEDERSEN
TREK - SEGAFREDO
27 DEN +12
6
MATHIEU
VAN DER POEL
ALPECIN-DECEUNINCK
27 NED +14
7
JONAS
VINGEGAARD
JUMBO-VISMA
26 DEN +16
8
PRIMOŽ
ROGLIČ
JUMBO-VISMA
33 SLO +17
9
BAUKE
MOLLEMA
TREK - SEGAFREDO
36 NED +18
10
DYLAN
TEUNS
BAHRAIN VICTORIOUS
30 BEL +21
11
BOB
JUNGELS
AG2R CITROEN TEAM
30 LUX +24
12
ADAM
YATES
INEOS GRENADIERS
30 GBR +24
13
STEFAN
KÜNG
GROUPAMA - FDJ
29 SUI +24
14
THOMAS
PIDCOCK
INEOS GRENADIERS
23 GBR +25
15
JAN
TRATNIK
BAHRAIN VICTORIOUS
32 SLO +26
16
MICHAEL JAMES
MATTHEWS
TEAM BIKEEXCHANGE - JAYCO
32 AUS +26
17
GERAINT
THOMAS
INEOS GRENADIERS
36 GBR +26
18
LENNARD
KÄMNA
BORA - HANSGROHE
26 GER +26
19
MATTIA
CATTANEO
QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM
32 ITA +31
20
ALEKSANDR
VLASOV
BORA - HANSGROHE
***
21
FLORIAN
VERMEERSCH
LOTTO SOUDAL
23 BEL +34
22
BENJAMIN
THOMAS
COFIDIS
27 FRA +35
23
LOUIS
MEINTJES
INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX
30 RSA +36
24
CHRISTOPHE
LAPORTE
JUMBO-VISMA
30 FRA +37
25
JONATHAN
CASTROVIEJO NICOLAS
INEOS GRENADIERS
35 ESP +37
26
MAXIMILIAN
SCHACHMANN
BORA - HANSGROHE
28 GER +38
27
PATRICK
KONRAD
BORA - HANSGROHE
31 AUT +40
28
TOMS
SKUJINS
TREK - SEGAFREDO
31 LAT +42
29
MAXIMILIAN RICHARD
WALSCHEID
COFIDIS
29 GER +43
30
MATEJ
MOHORIC
BAHRAIN VICTORIOUS
28 SLO +44
31
BRANDON
MCNULTY
UAE TEAM EMIRATES
24 USA +44
32
DANIEL FELIPE
MARTINEZ POVEDA
INEOS GRENADIERS
26 COL +45
33
PIERRE LUC
PERICHON
COFIDIS
35 FRA +45
34
ALEXEY
LUTSENKO
ASTANA QAZAQSTAN TEAM
30 KAZ +46
35
LUIS LEON
SANCHEZ GIL
BAHRAIN VICTORIOUS
39 ESP +46
36
ROMAIN
BARDET
TEAM DSM
32 FRA +46
37
GORKA
IZAGIRRE INSAUSTI
MOVISTAR TEAM
35 ESP +47
38
NILS
EEKHOFF
TEAM DSM
24 NED +48
39
HUGO
HOULE
ISRAEL - PREMIER TECH
32 CAN +48
40
MARTIJN
TUSVELD
TEAM DSM
29 NED +49
41
MATTEO
JORGENSON
MOVISTAR TEAM
23 USA +49
42
KASPER
ASGREEN
QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM
27 DEN +49
43
NEILSON
POWLESS
EF EDUCATION - EASYPOST
26 USA +49
44
FRED
WRIGHT
BAHRAIN VICTORIOUS
23 GBR +50
45
NAIRO ALEXANDER
QUINTANA ROJAS
TEAM ARKEA - SAMSIC
32 COL +50
46
ALBERTO
BETTIOL
EF EDUCATION - EASYPOST
29 ITA +50
47
CONNOR
SWIFT
TEAM ARKEA - SAMSIC
27 GBR +50
48
JASPER
STUYVEN
TREK - SEGAFREDO
30 BEL +50
49
GIANNI
MOSCON
ASTANA QAZAQSTAN TEAM
28 ITA +51
50
DAVID
GAUDU
GROUPAMA - FDJ
26 FRA +51
51
NELSON
DOS SANTOS SIMOES OLIVEIRA
MOVISTAR TEAM
33 POR +52
52
JACK
HAIG
BAHRAIN VICTORIOUS
29 AUS +52
53
LUKE
DURBRIDGE
TEAM BIKEEXCHANGE - JAYCO
31 AUS +53
54
KOBE
GOOSSENS
INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX
26 BEL +53
55
ANDREA
BAGIOLI
QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM
23 ITA +53
56
NATHAN
VAN HOOYDONCK
JUMBO-VISMA
27 BEL +53
57
FLORIAN
SENECHAL
QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM
29 FRA +55
58
TIESJ
BENOOT
JUMBO-VISMA
28 BEL +55
59
QUINN
SIMMONS
TREK - SEGAFREDO
21 USA +55
60
ALEXIS
GOUGEARD
B&B HOTELS - KTM
29 FRA +55
61
JACK
BAUER
TEAM BIKEEXCHANGE - JAYCO
37 NZL +55
62
JAKOB
FUGLSANG
ISRAEL - PREMIER TECH
37 DEN +56
63
GIULIO
CICCONE
TREK - SEGAFREDO
28 ITA +56
64
DAMIANO
CARUSO
BAHRAIN VICTORIOUS
35 ITA +56
65
JONAS
RUTSCH
EF EDUCATION - EASYPOST
24 GER +56
66
EDVALD
BOASSON-HAGEN
TOTALENERGIES
35 NOR +56
67
ENRIC
MAS NICOLAU
MOVISTAR TEAM
27 ESP +57
68
MICHAEL
MØRKØV
QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM
37 DEN +58
69
ALEXANDER
KRISTOFF
INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX
35 NOR +58
70
KÉVIN
GENIETS
GROUPAMA - FDJ
25 LUX +59
71
GREGOR
MÜHLBERGER
MOVISTAR TEAM
28 AUT +1:00
72
ANDREAS
LEKNESSUND
TEAM DSM
23 NOR +1:00
73
MARCO
HALLER
BORA - HANSGROHE
31 AUT +1:01
74
AURÉLIEN
PARET PEINTRE
AG2R CITROEN TEAM
26 FRA +1:01
75
AMUND GRØNDAHL
JANSEN
TEAM BIKEEXCHANGE - JAYCO
28 NOR +1:01
76
JOHN
DEGENKOLB
TEAM DSM
33 GER +1:02
77
OWAIN
DOULL
EF EDUCATION - EASYPOST
29 GBR +1:02
78
BEN
O'CONNOR
AG2R CITROEN TEAM
27 AUS +1:02
79
JÉRÉMY
LECROQ
B&B HOTELS - KTM
27 FRA +1:03
80
GUILLAUME
MARTIN
COFIDIS
29 FRA +1:04
81
KRISTS
NEILANDS
ISRAEL - PREMIER TECH
28 LAT +1:04
82
TACO
VAN DER HOORN
INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX
29 NED +1:04
83
FELIX
GROSSSCHARTNER
BORA - HANSGROHE
29 AUT +1:05
84
MIKKEL
HONORÉ
QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM
25 DEN +1:06
85
MIKKEL
BJERG
UAE TEAM EMIRATES
24 DEN +1:07
86
SIMONE
VELASCO
ASTANA QAZAQSTAN TEAM
27 ITA +1:07
87
MICHAEL
GOGL
ALPECIN-DECEUNINCK
29 AUT +1:08
88
SEPP
KUSS
JUMBO-VISMA
28 USA +1:08
89
ION
IZAGUIRRE INSAUSTI
COFIDIS
33 ESP +1:08
90
AMAURY
CAPIOT
TEAM ARKEA - SAMSIC
29 BEL +1:10
91
FRANCK
BONNAMOUR
B&B HOTELS - KTM
27 FRA +1:10
92
FABIO
FELLINE
ASTANA QAZAQSTAN TEAM
32 ITA +1:10
93
TIM
WELLENS
LOTTO SOUDAL
31 BEL +1:10
94
MAXIME
BOUET
TEAM ARKEA - SAMSIC
36 FRA +1:11
95
SIMON
GESCHKE
COFIDIS
36 GER +1:12
96
STEFAN
BISSEGGER
EF EDUCATION - EASYPOST
24 SUI +1:13
97
WARREN
BARGUIL
TEAM ARKEA - SAMSIC
31 FRA +1:13
98
HUGO
HOFSTETTER
TEAM ARKEA - SAMSIC
28 FRA +1:13
99
PIERRE
LATOUR
TOTALENERGIES
29 FRA +1:14
100
CHRISTOPHER
HAMILTON
TEAM DSM
27 AUS +1:14
101
ANDREA
PASQUALON
INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX
34 ITA +1:14
102
ANTOINE
DUCHESNE
GROUPAMA - FDJ
31 CAN +1:15
103
IMANOL
ERVITI OLLO
MOVISTAR TEAM
39 ESP +1:15
104
KAMIL
GRADEK
BAHRAIN VICTORIOUS
32 POL +1:15
105
RIGOBERTO
URAN URAN
EF EDUCATION - EASYPOST
35 COL +1:15
106
GEORG
ZIMMERMANN
INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX
25 GER +1:16
107
CHRISTOPHER
FROOME
ISRAEL - PREMIER TECH
37 GBR +1:17
108
SVEN ERIK
BYSTRØM
INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX
30 NOR +1:17
109
THIBAUT
PINOT
GROUPAMA - FDJ
32 FRA +1:22
110
BENOIT
COSNEFROY
AG2R CITROEN TEAM
27 FRA +1:23
111
GEOFFREY
BOUCHARD
AG2R CITROEN TEAM
30 FRA +1:23
112
FABIO
JAKOBSEN
QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM
26 NED +1:23
113
MATIS
LOUVEL
TEAM ARKEA - SAMSIC
23 FRA +1:23
114
PHILIPPE MARC JACKY
GILBERT
LOTTO SOUDAL
40 BEL +1:24
115
ALEKSANDR
RIABUSHENKO
ASTANA QAZAQSTAN TEAM
***
116
DANNY
VAN POPPEL
BORA - HANSGROHE
29 NED +1:24
117
NILS
POLITT
BORA - HANSGROHE
28 GER +1:25
118
TONY
GALLOPIN
TREK - SEGAFREDO
34 FRA +1:25
119
DANIEL
OSS
TOTALENERGIES
35 ITA +1:25
120
STEVEN
KRUIJSWIJK
JUMBO-VISMA
35 NED +1:26
121
BRENT
VAN MOER
LOTTO SOUDAL
24 BEL +1:26
122
VALENTIN
MADOUAS
GROUPAMA - FDJ
26 FRA +1:26
123
JASPER
PHILIPSEN
ALPECIN-DECEUNINCK
24 BEL +1:27
124
SIMON
CLARKE
ISRAEL - PREMIER TECH
36 AUS +1:27
125
GUILLAUME
BOIVIN
ISRAEL - PREMIER TECH
33 CAN +1:27
126
STAN
DEWULF
AG2R CITROEN TEAM
25 BEL +1:29
127
NICHOLAS
SCHULTZ
TEAM BIKEEXCHANGE - JAYCO
28 AUS +1:29
128
MARC
SOLER GIMENEZ
UAE TEAM EMIRATES
29 ESP +1:29
129
OLIVIER
LE GAC
GROUPAMA - FDJ
29 FRA +1:30
130
MICHAEL
WOODS
ISRAEL - PREMIER TECH
36 CAN +1:30
131
REINARDT
JANSE VAN RENSBURG
LOTTO SOUDAL
33 RSA +1:33
132
ANDREAS
KRON
LOTTO SOUDAL
24 DEN +1:33
133
SEBASTIAN
SCHÖNBERGER
B&B HOTELS - KTM
28 AUT +1:33
134
DMITRIY
GRUZDEV
ASTANA QAZAQSTAN TEAM
36 KAZ +1:33
135
PETER
SAGAN
TOTALENERGIES
32 SVK +1:33
136
OLIVER
NAESEN
AG2R CITROEN TEAM
32 BEL +1:33
137
GUILLAUME
VAN KEIRSBULCK
ALPECIN-DECEUNINCK
31 BEL +1:34
138
LUKA
MEZGEC
TEAM BIKEEXCHANGE - JAYCO
34 SLO +1:35
139
DYLAN
VAN BAARLE
INEOS GRENADIERS
30 NED +1:35
140
CYRIL
LEMOINE
B&B HOTELS - KTM
39 FRA +1:37
141
MICHAEL
STORER
GROUPAMA - FDJ
25 AUS +1:39
142
CYRIL
BARTHE
B&B HOTELS - KTM
26 FRA +1:42
143
MARC
HIRSCHI
UAE TEAM EMIRATES
24 SUI +1:43
144
JOSEPH LLOYD
DOMBROWSKI
ASTANA QAZAQSTAN TEAM
31 USA +1:43
145
ANTHONY
PEREZ
COFIDIS
31 FRA +1:43
146
ALEXIS
VUILLERMOZ
TOTALENERGIES
34 FRA +1:44
147
RAFAL
MAJKA
UAE TEAM EMIRATES
33 POL +1:44
148
CARLOS
VERONA QUINTANILLA
MOVISTAR TEAM
30 ESP +1:45
149
ANDREY
ZEITS
ASTANA QAZAQSTAN TEAM
36 KAZ +1:46
150
GEORGE
BENNETT
UAE TEAM EMIRATES
32 NZL +1:48
151
LUKASZ
OWSIAN
TEAM ARKEA - SAMSIC
32 POL +1:49
152
ALBERT
TORRES BARCELO
MOVISTAR TEAM
32 ESP +1:49
153
ALEXANDER
KRIEGER
ALPECIN-DECEUNINCK
31 GER +1:51
154
MACIEJ
BODNAR
TOTALENERGIES
37 POL +1:54
155
CALEB
EWAN
LOTTO SOUDAL
28 AUS +1:58
156
EDWARD
PLANCKAERT
ALPECIN-DECEUNINCK
27 BEL +1:58
157
VICTOR
LAFAY
COFIDIS
26 FRA +1:58
158
SILVAN
DILLIER
ALPECIN-DECEUNINCK
32 SUI +1:59
159
MIKAEL
CHEREL
AG2R CITROEN TEAM
36 FRA +1:59
160
ADRIEN
PETIT
INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX
32 FRA +2:01
161
KRISTIAN
SBARAGLI
ALPECIN-DECEUNINCK
32 ITA +2:08
162
LUKE
ROWE
INEOS GRENADIERS
32 GBR +2:08
163
DYLAN
GROENEWEGEN
TEAM BIKEEXCHANGE - JAYCO
29 NED +2:12
164
MATHIEU
BURGAUDEAU
TOTALENERGIES
24 FRA +2:23
165
ALEX
KIRSCH
TREK - SEGAFREDO
30 LUX +2:25
166
GUY
NIV
ISRAEL - PREMIER TECH
28 ISR +2:26
167
PIERRE
ROLLAND
B&B HOTELS - KTM
36 FRA +2:31
168
LUCA
MOZZATO
B&B HOTELS - KTM
24 ITA +2:35
169
FREDERIK
FRISON
LOTTO SOUDAL
30 BEL +2:42
170
MAGNUS CORT
NIELSEN
EF EDUCATION - EASYPOST
29 DEN +8:39
171
CHRISTOPHER
JENSEN
TEAM BIKEEXCHANGE - JAYCO
33 DEN +9:32
172
VEGARD STAKE
LAENGEN
UAE TEAM EMIRATES
33 NOR +10:07
173
ALBERTO
DAINESE
TEAM DSM
24 ITA +12:06
174
KEVIN
VERMAERKE
TEAM DSM
22 USA +12:19
175
ANTHONY
TURGIS
TOTALENERGIES
28 FRA +12:25
176
RUBEN ANTONIO
ALMEIDA GUERREIRO
EF EDUCATION - EASYPOST
28 POR +12:43 Sluiten