1 17 VALVERDE Alejandro
ESP
MOVISTAR TEAM 38 4:41:18 125
2 4 VERONA QUINTANILLA Carlos
ESP
MITCHELTON - SCOTT 26 4:41:38 85
3 55 SCHULTZ Nicholas
AUS
CAJA RURAL - SEGUROS RGA 24 4:42:22 70
4 62 PRADES REVERTER Eduard
ESP
EUSKADI BASQUE COUNTRY - MURIAS 31 4:42:34 60
5 13 BETANCUR Carlos
COL
MOVISTAR TEAM 29 4:42:34 50
6 12 SOLER Marc
ESP
MOVISTAR TEAM 25 4:42:37 40
7 27 ZAKARIN Ilnur
RUS
TEAM KATUSHA ALPECIN 29 4:42:48 35
8 31 CALMEJANE Lilian
FRA
DIRECT ENERGIE 26 4:43:01 30
9 26 ŠPILAK Simon
SLO
TEAM KATUSHA ALPECIN 32 4:43:01 25
10 154 STRAKHOV Dmitrii
RUS
LOKOSPHINX 23 4:43:21 20
11 61 BRAVO OIARBIDE Garikoitz
ESP
EUSKADI BASQUE COUNTRY - MURIAS 29 4:44:17 15
12 166 LIMA DA FONTE César
POR
W52/FC PORTO 32 4:45:26 10
13 16 AMADOR Andrey
CRC
MOVISTAR TEAM 32 4:46:37 5
14 155 EVTUSHENKO Alexander
RUS
LOKOSPHINX 25 4:46:46 5
15 96 MCNULTY Brandon
USA
RALLY CYCLING 20 4:47:44 5
16 144 GONÇALVES Domingos
POR
RADIO POPULAR - BOAVISTA 29 4:48:54 3
17 3 POWER Rob
AUS
MITCHELTON - SCOTT 23 4:49:13 3
18 64 BARCELO ARAGON Fernando
ESP
EUSKADI BASQUE COUNTRY - MURIAS 22 4:49:29 3
19 65 GONZALEZ PRIETO Aitor
ESP
EUSKADI BASQUE COUNTRY - MURIAS 28 4:49:31 3
20 152 VDOVIN Alexander
RUS
LOKOSPHINX 25 4:49:31 3
21 42 DI GREGORIO Remy
FRA
DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM 33 4:49:31 3
22 73 SIMON CASULLERAS Jordi
ESP
BURGOS - BH 28 4:49:31 3
23 23 KIŠERLOVSKI Robert
CRO
TEAM KATUSHA ALPECIN 32 4:49:31 3
24 56 FERRARI BARCELO Fabricio
URU
CAJA RURAL - SEGUROS RGA 33 4:49:31 3
25 165 VINHAS Rui
POR
W52/FC PORTO 32 4:49:31 3
26 101 AZURMENDI SAGASTIBELTZA Ibai
ESP
TEAM EUSKADI 22 4:49:31
27 92 CARPENTER Robin
USA
RALLY CYCLING 26 4:49:41
28 81 LOZANO RIBA David
ESP
TEAM NOVO NORDISK 30 4:49:41
29 24 SMIT Willem Jakobus
RSA
TEAM KATUSHA ALPECIN 26 4:49:41
30 76 CABEDO CARDA Oscar
ESP
BURGOS - BH 24 4:49:41
31 163 RODRIGUES João
POR
W52/FC PORTO 24 4:49:41
32 63 TXOPERENA MATXIKOTE Beñat
ESP
EUSKADI BASQUE COUNTRY - MURIAS 27 4:49:41
33 52 AMEZQUETA MORENO Julen
ESP
CAJA RURAL - SEGUROS RGA 25 4:49:41
34 146 GOMES Luís
POR
RADIO POPULAR - BOAVISTA 24 4:49:41
35 112 RIES Michel
LUX
POLARTEC KOMETA 20 4:49:45
36 41 COMBAUD Romain
FRA
DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM 27 4:49:45
37 51 CELANO Danilo
ITA
CAJA RURAL - SEGUROS RGA 29 4:49:49
38 66 BAGUES KALPARSORO Aritz
ESP
EUSKADI BASQUE COUNTRY - MURIAS 29 4:49:50
39 104 JUARISTI ARRIETA Txomin
ESP
TEAM EUSKADI 23 4:49:51
40 136 VERMEULEN Alexey
USA
INTERPRO STRADALLI CYCLING 24 4:49:51
1
2
3
1 - 40 of 115 items
41 21 BOSWELL Ian
USA
TEAM KATUSHA ALPECIN 27 4:49:51
42 105 LOPEZ-COZAR JAIMEZ Juan Antonio
ESP
TEAM EUSKADI 24 4:49:51
43 132 ETXABE LETURIA Jokin
ESP
INTERPRO STRADALLI CYCLING 24 4:49:51
44 54 RODRIGUEZ MARTIN Cristian
ESP
CAJA RURAL - SEGUROS RGA 23 4:49:51
45 53 ZABALA LOPEZ Josu
ESP
CAJA RURAL - SEGUROS RGA 25 4:49:51
46 94 JOYCE Colin
USA
RALLY CYCLING 24 4:50:00
47 93 ELLSAY Nigel
CAN
RALLY CYCLING 24 4:50:00
48 5 HAIG Jack
AUS
MITCHELTON - SCOTT 25 4:50:05
49 161 FERNANDES José
POR
W52/FC PORTO 23 4:50:05
50 97 ORONTE Emerson
USA
RALLY CYCLING 28 4:50:13
51 151 SOKOLOV Dmitrii
RUS
LOKOSPHINX 30 4:50:15
52 43 FERNANDEZ CRUZ Delio
ESP
DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM 32 4:50:28
53 45 FINETTO Mauro
ITA
DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM 33 4:50:39
54 37 TAARAMÄE Rein
EST
DIRECT ENERGIE 31 4:51:16
55 44 MADRAZO RUIZ Angel
ESP
DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM 30 4:52:52
56 121 MANCEBO PEREZ Francisco
ESP
INTEJA DOMINICAN CYCLING TEAM 42 4:54:38
57 75 CUBERO GALVEZ Jorge
ESP
BURGOS - BH 26 4:54:44
58 103 GARCIA Ricardo
ESP
TEAM EUSKADI 30 4:54:44
59 77 LOPEZ PARADA Daniel
ESP
BURGOS - BH 24 4:54:44
60 57 SILVA Joaquim
POR
CAJA RURAL - SEGUROS RGA 26 4:54:44
61 107 MARTIN SANZ Gotzon
ESP
TEAM EUSKADI 22 4:54:49
62 72 SESSLER Nicolas
BRA
BURGOS - BH 24 4:54:51
63 46 MIHAYLOV Nikolay
BUL
DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM 30 4:58:20
64 82 PLANET Charles
FRA
TEAM NOVO NORDISK 25 4:59:54
65 83 HENTTALA Joonas
FIN
TEAM NOVO NORDISK 27 4:59:54
66 74 GONZALEZ VELASCO Adrian
ESP
BURGOS - BH 26 5:00:04
67 91 ANDERSON Ryan
CAN
RALLY CYCLING 31 5:00:09
68 2 HAMILTON Lucas
AUS
MITCHELTON - SCOTT 22 5:01:59
69 1 ALBASINI Michael
SUI
MITCHELTON - SCOTT 38 5:01:59
70 33 HIVERT Jonathan
FRA
DIRECT ENERGIE 33 5:02:37
71 36 SICARD Romain
FRA
DIRECT ENERGIE 30 5:02:37
72 35 QUEMENEUR Perrig
FRA
DIRECT ENERGIE 34 5:02:37
73 32 CORNU Jeremy
FRA
DIRECT ENERGIE 27 5:02:37
74 34 GRELLIER Fabien
FRA
DIRECT ENERGIE 24 5:02:37
75 87 MINI Emanuel
ARG
TEAM NOVO NORDISK 32 5:02:48
76 86 VAN IJZENDOORN Hendrikus
NED
TEAM NOVO NORDISK 31 5:02:48
77 85 POLI Umberto
ITA
TEAM NOVO NORDISK 22 5:02:48
78 84 PERON Andrea
ITA
TEAM NOVO NORDISK 30 5:02:48
102 INSAUSTI IRASTORZA Jon Ander
ESP
TEAM EUSKADI 26 5:04:09 OTL
106 GOIKOETXEA GOIOGANA Peio
ESP
TEAM EUSKADI 26 5:04:50 OTL
1
2
3
41 - 80 of 115 items
122 ELORZA PAGALDAI Mikel
ESP
INTEJA DOMINICAN CYCLING TEAM 27 5:04:50 OTL
153 SAMOLENKOV Artem
RUS
LOKOSPHINX 25 5:04:50 OTL
123 TORRES BARCELO Albert
ESP
INTEJA DOMINICAN CYCLING TEAM 28 5:04:50 OTL
11 ANACONA Winner Andrew
COL
MOVISTAR TEAM 30 DNF
14 CASTRILLO ZAPATER Jaime
ESP
MOVISTAR TEAM 22 DNF
15 PEDRERO Antonio
ESP
MOVISTAR TEAM 27 DNF
22 HAAS Nathan
AUS
TEAM KATUSHA ALPECIN 29 DNF
25 RESTREPO VALENCIA Jhonatan
COL
TEAM KATUSHA ALPECIN 24 DNF
47 MORENO BAZAN Javier
ESP
DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM 34 DNF
67 RODRIGUEZ GARAICOECHEA Oscar
ESP
EUSKADI BASQUE COUNTRY - MURIAS 23 DNF
71 MAMYKIN Matvey
RUS
BURGOS - BH 24 DNF
95 MAGNER Tyler
USA
RALLY CYCLING 27 DNF
111 CAMACHO DEL FRESNO Juan
ESP
POLARTEC KOMETA 23 DNF
113 HABTOM TEKLE Awet
ERI
POLARTEC KOMETA 20 DNF
114 SEVILLA LOPEZ Diego Pablo
ESP
POLARTEC KOMETA 22 DNF
115 BALLESTEROS CANOVAS Miguel Angel
ESP
POLARTEC KOMETA 22 DNF
116 CANTON SERRANO Isaac
ESP
POLARTEC KOMETA 22 DNF
117 GAMPER Patrick
AUT
POLARTEC KOMETA 21 DNF
124 AGUIRRE INFANTE Jose Alfredo
MEX
INTEJA DOMINICAN CYCLING TEAM 24 DNF
125 SARABIA DIAZ Ignacio
MEX
INTEJA DOMINICAN CYCLING TEAM 35 DNF
126 NUÑEZ HERNANDEZ Adrian Santiago
DOM
INTEJA DOMINICAN CYCLING TEAM 27 DNF
127 RUBIO ARRIBAS Jesus Alberto
ESP
INTEJA DOMINICAN CYCLING TEAM 26 DNF
131 HISHINUMA Yukinori
JPN
INTERPRO STRADALLI CYCLING 26 DNF
133 ROUSSEAU Jayson
FRA
INTERPRO STRADALLI CYCLING 24 DNF
134 EIKELAND Ken-Levi
NOR
INTERPRO STRADALLI CYCLING 24 DNF
135 HJORTH Jonas
NOR
INTERPRO STRADALLI CYCLING 25 DNF
141 TROFIMOV Yury
RUS
RADIO POPULAR - BOAVISTA 34 DNF
142 SILIN Egor
RUS
RADIO POPULAR - BOAVISTA 30 DNF
143 SALGADO João
POR
RADIO POPULAR - BOAVISTA 19 DNF
145 CARDOSO Filipe
POR
RADIO POPULAR - BOAVISTA 34 DNF
147 PELEGRI FERRANDIS Oscar
ESP
RADIO POPULAR - BOAVISTA 24 DNF
156 STASH Mamyr
RUS
LOKOSPHINX 25 DNF
162 SANCHEZ REBOLLIDO Angel Lorenzo
ESP
W52/FC PORTO 25 DNF
164 CARVALHO António
POR
W52/FC PORTO 29 DNF
167 FERREIRA José
POR
W52/FC PORTO 24 DNF