1. Kaspret Arno A-Elk Haus 3:59:08
2. Trkal Frantisek A-Bosch Hausgeräte Junkers 3:59:12
3. Buxhofer Matthias A-Elk Haus
4. Fadrny Ondrej CK Brno 3:39:18
5. Lontscharitsch Josef A-Elk Haus 4:00:59
6. Wiesinger Florian A-Bosch Hausgeräte Junkers
7. Eisel Arnold A-Elk Haus 4:01:15
8. Kern Albin A-Uvex Löffler Linz 4:02:11
9. Summer Jochen A-Stabil Graz 4:02:13
10. Gugganig Bernhard A-Bosch Hausgeräte Junkers
11. Stocher Franz A-Elk Haus
12. Hempel Hannes A-Bosch Hausgeräte Junkers
13. Regec Josef A-Elk Haus
14. Riedesser Patrick Ö-Volksbank LRV Vlbg.
15. Garber Roland A-Elk Haus
16. Prazdnovsky Martin Inter Bratislava
17. Herman Petr Joko Velamos 4:06:42
18. Dante Stefano A-Stabil Graz
19. Fischerlehner Martin A-Bosch Hausgeräte Junkers
20. Slobodnik Ondrej Inter Bratislava
21. Hölzel Christian Ö-Volksbank LRV Vlbg.
22. Bedin Michele De Nardi Pasta Montegrappa
23. Wafler Roland A-Bosch Hausgeräte Junkers
24. Faltynek Jan Favorit Brno
25. Kittinger Andreas A-Sparkasse Neunkirchen
26. Gruber Harald A-Rapso Knittelfeld
27. Kofler Patrick Ö-Volksbank LRV Vlbg.
28. Meinhardt Gerald A-Stabil Graz
29. Prusa Michal CK Brno
30. Vandelli Mauricio A-Stabil Graz
31. Trampusch Gerhard Team Tirol
32. Buchacek Tomas PSK Unit Expert
33. Zaduban Pavol SKC ZTS Dubnica
34. Kejval Miloslav PSK Unit Expert
35. Faltheiner Werner A-Stabil Graz
36. Sipeky Jan Dukla Trencin 4:06:51
37. Mugerli Kristian De Nardi Pasta Montegrappa 4:06:56
38. Berein Friedrich A-Elk Haus 4:07:02
39. Dollinger Helmut A-Stabil Graz 4:07:06
40. Purmensky Jaromir Joko Velamos
41. Mair Thomas Festina Team PSV Wien 4:16:02
42. Grebeci Dalibor Dukla Trencin
43. Kruzic Andrej Inter Bratislava
44. Rucker Stefan A-Rapso Knittelfeld
45. Comploi Martin RSV Rosenheim e. V.
46. Kupka David Joko Velamos
47. Höller Mario A-Sparkasse Neunkirchen
48. Cohen Patrick A-Bank Austria Gestetner
49. Weber Marek CK Brno
50. Csenar Christian A-Bank Austria Gestetner
51. Kerschbaum Kristoph A-Stabil Graz
52. Cerepan Tomas Dukla Trencin
53. Krotky Rostislav CK Brno
54. Katzensteiner Hermann A-Hypobank Stattersdorf
55. Chrobak Jan PSK Unit Expert
56. Liptak Miroslav Dukla Trencin
57. Hanauer Tomas CK Brno
58. Pichler Wolfgang A-Bank Austria Gestetner
59. Pataki Tomas Joko Velamos
60. Vavra Robert Favorit Brno
61. Mazel Lubomir Favorit Brno
62. Bencik Petr PSK Unit Expert
63. Schipak Dimitri De Nardi Pasta Montegrappa
64. Kotzmann Wolfgang A-Denzel PSK
65. Mika Oldrich RSV Rosenheim e. V.
66. Precechtel Michal Favorit Brno
67. Zatti Andrea De Nardi Pasti Montegrappa
68. Novotny Vladimir Joko Velamos
69. Tichy David Joko Velamos
70. Kejval Lubos PSK Unit Expert
71. Diti Radek PSK Unit Expert
72. Vrana kamil CK Brno
73. Liska Tomas SKC ZTS Dubnica
74. Tesar Lubos PSK Unit Expert
75. Nagy Robert Dukla Trencin
76. Glajza Robert Inter Bratislava Sluiten