1. JANS Roy 02:35:00
2. WINTERS Ronald V.Z.W. BEVERBEEK CLASSIC
3. BLUEKENS Jan PROFEL-BOFROST-PRORACE CYCLING TEAM
4. COMMINETTE Jean-Michel -CYCLISTE DE WALLONIE
5. COENEN Dennis UNITED CYCLING TEAM SINT TRUIDEN
6. GEYSEN Kurt OVYTA-EIJSSEN-ACROG CYCLING TEAM
7. THOME Kevin LOTTO-BODYSOL P.C.W.
8. BUTLER Reynard MARCO POLO
9. DONNAY Laurent LOTTO-BODYSOL P.C.W.
10. SCHEPMANS Niels UNITED CYCLING TEAM SINT TRUIDEN
11. ROBSON BRADLEY NORTHERN DISTRICTS
12. MORTIER Steven SPORT EN STEUN - LEOPOLDSBURG
13. HAEX Tim ROCK WERCHTER CYCLING TEAM
14. MULDER NIC PARKHOTEL ROODING CT
15. HOLLANDERS Dries AN POST SEAN KELLY TEAM
16. THIJS Rik ENTENTE CYCLISTE
17. VANBRABANT Yannick OMEGA PHARMA-LOTTO-DAVO
18. CLAES Gert V.Z.W. BEVERBEEK CLASSIC :05:00
19. VAN CAUWENBERGH Brandon VL TECHNICS - ABUTRIEK CYCLING TEAM
20. FINDERS Dirk
21. VROLIJKX Jeroen UNITED CYCLING TEAM SINT TRUIDEN
22. PIRIUS Hans RSG Hürth
23. STEVENS Timothy OVYTA-EIJSSEN-ACROG CYCLING TEAM
24. CRAEGHS Maarten ROCK WERCHTER CYCLING TEAM :09:00
25. SCHANEN Tom LG ALZINGEN
26. FEIEREISEN Kevin CYCLING TEAM M. PINTE
27. BORCY Quentin TEAM VERANDAS WILLEMS CC CHEVIGNY
28. FRANSSEN Wout ROCK WERCHTER CYCLING TEAM
29. SAVO Michael VC HAUT PAYS
30. KUSENBERG Thilo RC Titan Levekusen
31. LODEWIJKS Gert VL TECHNICS - ABUTRIEK CYCLING TEAM
32. HIRATSUKA Yoshimitsu
33. VAN EVEN FERDI BERGKLIMMERS
34. SCHLECHTER Pit LC TETAGNE
35. SCHEIZER MICHAEL
36. DUCHATEAU Filip ENTENTE CYCLISTE DE WALLONIE
37. GIELEN Dimitri UNITED CYCLING TEAM SINT TRUIDEN
38. THEIS Jerome LG ALZINGEN
39. BANDA CHIPO WV SCHIJNDEL
40. LIMPENS Mart TWC Maaslandster
41. GERARD Hophra UCS CRABBE PERFORMANCE VOO
42. HAUTERAT Georges ENTENTE CYCLISTE DE WALLONIE
43. COUSIN SAINT REMI Julien ROYAL CUREGHEM SPORTIF - BRUSSEL
44. PATRON Christian TEAM EDDY MERCKX-INDELAND
45. ERKENS Jeroen TWC DE KEMPEN
46. LEQUEUX Renaud TEAM VERANDAS WILLEMS CC CHEVIGNY
47. LENNERTZ Sam UCS CRABBE PERFORMANCE VOO
48. PONS Gaëtan LOTTO-PREDICTOR-VC ARDENNES
49. KNOOPS MARK TWC TEMPO
50. VANHOVE David ILLI-BIKES CYCLING TEAM VZW HEMIKSEM
51. WERTZ Thomas LOTTO-PREDICTOR-VC ARDENNES
52. VANDENBORNE Jelle SPORT EN MOEDIG GENK
53. VIERLING GIJS TWC TEMPO
54. DE VAAL Tom West Frisia
55. WOUTERS Rutger SPORT EN STEUN - LEOPOLDSBURG
56. ZIMMERMANN Dieter KSV DEERLIJK-GAVERZICHT-MATEXI
57. RAYMAEKERS Niels APK-QUALITY LITEGEAR TEAM VZW
58. VAES Niels LIMBURGSE AFDELING
59. VAN DEURSEN RICK TWC DE KEMPEN
60. SAVO Anthony VC HAUT PAYS
61. DIENER Mike VV TOOLTIME
62. STASSEN Julien UCS CRABBE PERFORMANCE VOO
63. RAETS Torn K.W.C. HEIST ZUIDERKEMPEN V.Z.W.
64. VAN OVERLOOP Christophe HEYLEN MEUBELCENTRALE ZLWC ST.TRUIDEN
65. COCHET Andy ENTENTE CYCLISTE DE WALLONIE
66. VANWESEMAEL Jurgen HEYLEN MEUBELCENTRALE ZLWC ST.TRUIDEN
67. MERTENS Bram UNITED CYCLING TEAM SINT TRUIDEN
68. DE SCHUTTER John SPORT EN MOEDIG GENK
69. RASERA Sven SPORT EN MOEDIG GENK
70. CUPERS Renaud ROYAL VELO-CLUB OTTIGNIES
71. PLOUMEN Gil UCS CRABBE PERFORMANCE VOO
72. BERDEN Ben B.B. CRAZY TEAM
73. VAN LAERE Kenny APK-QUALITY LITEGEAR TEAM VZW
74. SOLBERG Mark TWC MAASLANDSTER
75. HOYDONCKX Peter ENTENTE CYCLISTE
76. CAUBERGH Rafael ENTENTE CYCLISTE
77. RONDAGS Jeroen K.W.C. HEIST ZUIDERKEMPEN V.Z.W.
78. BILOCQ Gregory
79. ONCLIN Stefan TEAM CYCLEPASSION - BORGLOON