1 Daniel Veselý (Cze) Scott Cycling Team Kolín 3:19:15
2 Michael Boroš (Cze) Cyklo Team Budvar Tábor 0:00:10
3 Petr Vakoc (Cze) Dukla Praha
4 Tomáš Zechmeister (Cze) Tj Favorit Brno 0:00:35
5 Josef Cerný (Cze) Tj Favorit Brno
6 Matej Lasák (Cze) Sk Veha Team 0:02:04
7 Tomáš Koudela (Cze) Tj Kovo Praha 0:04:20
8 Adam Ohrál (Cze) Tj Favorit Brno 0:05:46
9 Tomáš Medek (Cze) Prodoli Remerx Team
10 Radek Polnický (Cze) Empella Czech Team
11 Tomáš Paprstka (Cze) Scott Cycling Team Kolín
12 Viktor Vrážel (Cze) Kc Kooperativa Sg Jablonec N.N 0:09:06
13 Lukáš Smola (Cze) Ck Windoor's Príbram 0:09:10
14 Jakub Vecera (Cze) Tj Favorit Brno 0:10:01
15 Filip Taragel (Svk) Ck Vital 0:10:13
16 Jan Kadúch (Cze) Aso Dukla Brno
17 Jozef Mazán (Svk) Žp Šport A.S.
18 Daniel Turek (Cze) Skp Duha Fort Lanškroun
19 Vojtech Nipl (Cze) Tj Stadion Louny
20 Denis Rugovac (Cze) Tj Zce Cyklistika Plzen
21 Tomáš Svoboda (Cze) Kc Kooperativa Sg Jablonec N.N
22 Juraj Špánik (Svk) Škc Dubnica 0:12:25
23 Tomáš Bohata (Cze) Scott Cycling Team Kolín 0:13:31
24 Jirí Doležal (Cze) Author Team Stupno 0:13:53
25 Petr Hampl (Cze) Mapei Cyklo Kankovský 0:15:20
26 Jakub Filip (Cze) Skc Prostejov
27 František Sisr (Cze) Dukla Praha
28 Radim Kovár (Cze) Moravec Merida Czech Mtb Tea 0:15:33
29 David Dvorský (Cze) Mapei Cyklo Kankovský
30 Martin Rabovský (Cze) Tj Zce Cyklistika Plzen 0:17:34
31 Václav Viktorin (Cze) Ck Team Bike Brezová
32 Adam Kožušník (Cze) Ck Feso Petrvald 0:18:02
33 Rostislav Krones (Cze) Veus Vyškov
34 Vojtech Papež (Cze) Cyklo Team Budvar Tábor 0:18:05
35 Matej Zahálka (Cze) Ck Slavoj Terezín 0:22:40
36 Ondrej Kysel (Cze) Mapei Cyklo Kankovský 0:22:53
37 Robert Malik (Svk) Cys Žilina 0:23:22
38 Jirí Matoušek (Cze) Aso Dukla Brno
39 Jaroslav Chalás SVK 19920819 Slavia Šš Kellys Trencín
40 Jozef Kucera (Svk) Cykloklub Schwabik
41 Athanasios Markos (Cze) Mapei Cyklo Kankovský 0:23:30
42 Martin Šmýkal (Svk) Bike Team Bratislava
43 Filip Lužný (Cze) Mapei Cyklo Kankovský
44 Jakub Hink (Cze) Kc Kooperativa Sg Jablonec N.N
45 Pavel Vopálka (Cze) Dukla Praha
46 Dominik Zatko (Svk) Mšk - Ck Žiar N/ Hronom
47 Tomáš Barták (Cze) Scott Cycling Team Kolín 0:25:13
48 Jan Kraus (Cze) Dukla Praha 0:25:21
49 Tomáš Dvorák (Cze) Dukla Praha 0:25:27
50 Martin Janko (Cze) Ck Feso Petrvald 0:26:04
51 Erik Mezík (Cze) Aso Dukla Brno 0:26:08
52 David Blažej (Cze) Kl Sport Most 0:26:20
53 Jan Marík (Cze) Cyklo Team Budvar Tábor 0:26:39
54 Pavel Kolár (Cze) Skp Duha Fort Lanškroun 0:26:42
55 Ondrej Fierla (Cze) Ck Feso Petrvald 0:28:54
56 David Martinek (Cze) Tj Favorit Brno 0:31:12
57 Petr Šulc (Cze) Team Cube 0:38:02
58 Juraj Vanko (Svk) Škc Dubnica 0:39:55
59 Ondrej Louvar (Cze) Kc Hlinsko 0:40:46
60 Robin Krenecký (Cze) Cyklo Jiricka C.Budejovice 0:41:22
61 Dominik Špilak (Svk) Slavia Šš Kellys Trencín 0:43:01
DNF Michal Malkovský (Cze) Tj Kovo Praha
DNF Michal Onofrej (Svk) Ck Vital
DNF Michal Petrek (Cze) Mapei Cyklo Kankovský
DNF Martin Schneider (Cze) Mapei Cyklo Kankovský
DNF David Rajs (Cze) Tj Zce Cyklistika Plzen
DNF Jakub Skála (Cze) Cyklo Team Budvar Tábor
DNF Marek Michalec (Svk) Slavia Šš Kellys Trencín
DNF Stanislav Béreš (Svk) Tj Slavia Šš Kellys Trencín
DNF Tomáš Svoboda (Cze) Kc Kooperativa Sg Jablonec N.N
DNF Matej Širc (Cze) Kc Kooperativa Sg Jablonec N.N
DNF Vít Volný (Cze) Dukla Praha
DNF Dominik Chlupác (Cze) Whirlpool-Author Junior Hradec Králové
DNF Pavel Skalický (Cze) Sk Žamberk Tessuti Sport
DNF Robin Job (Cze) Tj Favorit Brno
DNF Ondrej Tkadlec (Cze) Skc Prostejov
DNF Michael Kolár (Svk) Cys Žilina
DNF Patrik Rocen (Cze) Ck-Skutec
DNF Jakub Buco (Svk) Cys Žilina
DNF Ján Chalupcík (Svk) Ck Epic Dohnany
DNF Ivan Binka (Svk) Škc Dubnica
DNF Michal Pecha (Cze) Ck Feso Petrvald
DNF Michal Mrácek (Cze) Aso Dukla Brno
DNF Martin Cetkovský (Cze) Dukla Praha
DNF Helmuth Posch (Svk) Bike Team Bratislava
DNF Lukáš Gebrlín (Svk) Mšk - Ck Žiar N/ Hronom
DNF Jan Zimovcák (Cze) Tj Favorit Brno
DNF Jaroslav Hamácek (Cze) Acs Drak Vrbno
DNF Peter Koles (Svk) Tj Slávia Šš Kellys Trencín
DNS Michal Habera (Svk) Cyclo-Team Habera Košice