1 Grega Bole (Slo) Slovenia 4:08:25
2 Francisco Ventoso (Spa) Carmiooro - A-Style
3 Boris Shpilevsky (Rus) Russia
4 Vitaliy Buts (Ukr) Ukraine
5 Daniele Colli (Ita) Carmiooro - A-Style
6 Blazej Janiaczyk (Pol) Mroz Continental Team
7 Ablay Shugaipov (Kaz) Kazakhstan
8 Blaz Furdi (Slo) Slovenia
9 Kiel Reijnen (USA) Jelly Belly
10 Marc De Maar (Ned) Netherlands
11 David Pell (Aus) Savings & Loans Cycling Team
12 Tang Wang Yip (HKg) Hong Kong, China
13 Wang Mei Ying (Chn) Trek-Marco Polo Cycling Team
14 Volodymyr Starchyk (Ukr) Ukraine
15 Andreas Schillinger (Ger) Team Nutrixxion Sparkasse
16 Ma Haijun (Chn) People's Republic of China
17 Hui Guo (Chn) People's Republic of China
18 Volodymyr Zagorodniy (Ukr) Ukraine
19 Pawel Cieslik (Pol) Mroz Continental Team
20 Peng Kuei Hsuang (Tpe) Giant Asia Cycling Team
21 Gong Hyo Suk (Kor) Seoul Cycling
22 Matthias Brändle (Aut) ELK Haus
23 Wong Kam Po (HKg) Hong Kong, China
24 Gordon McCauley (NZl) Subway-Avanti Cycling Team
25 Markus Eibegger (Aut) ELK Haus
26 Sergey Firsanov (Rus) Russia
27 Aleksey Shchebelin (Rus) Russia
28 James Spragg (GBr) Trek-Marco Polo Cycling Team
29 Jonathan Lovelock (Aus) Savings & Loans Cycling Team
30 Laurent Beuret (Swi) Carmiooro - A-Style
31 Jean Mitja Schlüter (Ger) Team Nutrixxion Sparkasse
32 Jiao Pengda (Chn) People's Republic of China
33 Nazar Jumabekov (Kaz) Kazakhstan
34 Jai Crawford (Aus) Savings & Loans Cycling Team
35 Piotr Osinski (Pol) Mroz Continental Team
36 Joseph Cooper (NZl) Subway-Avanti Cycling Team
37 Mateusz Taciak (Pol) Mroz Continental Team
38 Eric Drower (NZl) Subway-Avanti Cycling Team
39 Maint Berkenbosch (Ned) Netherlands
40 Dirk Müller (Ger) Team Nutrixxion Sparkasse
41 Chan Chun Hing (HKg) Hong Kong, China
42 Fu Xing (Chn) Trek-Marco Polo Cycling Team
43 Xu Gang (Chn) People's Republic of China
44 Ji Jianhua (Chn) People's Republic of China
45 Han Feng (Chn) People's Republic of China 0:13:58
46 Sergiy Grechin (Ukr) Ukraine
47 Bernard Van Ulden (USA) Jelly Belly
48 Andrey Mizurov (Kaz) Kazakhstan
49 Suh Seok Kyu (Kor) Seoul Cycling
50 Harald Starzengruber (Aut) ELK Haus 0:24:00
51 Nicholas Reistad (USA) Jelly Belly
52 Jure Zrimsek (Slo) Slovenia
53 Tjarco A.C. Cuppens (Ned) Netherlands
54 Lars Pria (Rom) LeTua Cycling Team
55 Rostislav Krotky (Cze) AC Sparta Praha
56 Diego Aljandro Tamayo Martinez (Col) Carmiooro - A-Style
57 Matej Stare (Slo) Slovenia
58 Marc Habets (Ned) Netherlands
59 Mohd Hafiz Rozli (Mas) LeTua Cycling Team
60 Chang Wei Kei (Tpe) Giant Asia Cycling Team
61 Steffen Radochla (Ger) ELK Haus
62 Cho Ho Sung (Kor) Seoul Cycling
63 Chiang Chun Te (Tpe) Giant Asia Cycling Team
64 Alexandr Shushemoin (Kaz) Kazakhstan
65 Clemens Fankhauser (Aut) ELK Haus
66 Artyom Golovachshenko (Kaz) Polygon Sweet Nice Team
67 Jang Gyung Gu (Kor) Seoul Cycling
68 Gasper Švab (Slo) Slovenia
69 Vladimir Kerkez (Slo) Slovenia
70 Joshua England (NZl) Subway-Avanti Cycling Team
71 Rene Obst (Ger) Team Nutrixxion Sparkasse
72 Grischa Janorschke (Ger) Team Nutrixxion Sparkasse
73 Lars Wackernagel (Ger) Team Nutrixxion Sparkasse
74 Patrick Schachtner (Ger) Team Nutrixxion Sparkasse
75 Stephen Cunningham (Aus) Savings & Loans Cycling Team
76 Nik Burjek (Slo) Slovenia
77 Hayden Godfrey (NZl) Subway-Avanti Cycling Team
78 Sebastien Fournet Fayard (Fra) Carmiooro - A-Style
79 Huang Yen Lin (Tpe) Giant Asia Cycling Team
80 Samuel Horgan (NZl) Subway-Avanti Cycling Team
81 Georg Lauscha (Aut) ELK Haus
82 Mariusz Witecki (Pol) Mroz Continental Team
83 Wojciech Dybel (Pol) Mroz Continental Team
84 Peter Van Agtmaal (Ned) Netherlands
85 Hans Bloks (Ned) Netherlands
86 Cheung King Wai (HKg) Hong Kong, China
87 Yuen Chi Ho (HKg) Hong Kong, China
88 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Kazakhstan
89 Herwin Jaya (Ina) Polygon Sweet Nice Team
90 Kirill Kazantsev (Kaz) Polygon Sweet Nice Team
91 Yong Li Ng (Mas) LeTua Cycling Team
92 James Williamson (NZl) Subway-Avanti Cycling Team
93 Sergey Kolesnikov (Rus) Russia
94 Volodymyr Duma (Ukr) Ukraine
95 Yuriy Metlushenko (Ukr) Ukraine
96 Jaan Kirsipuu (Est) LeTua Cycling Team
97 Ji Xitao (Chn) People's Republic of China
98 William Dickeson (Aus) Savings & Loans Cycling Team
99 Joel Pearson (Aus) Savings & Loans Cycling Team
100 Valentin Iglinskiy (Kaz) Kazakhstan
101 Maxim Gourov (Kaz) Carmiooro - A-Style
102 Aristide Ratti (Ita) Carmiooro - A-Style
103 Hari Fitrianto (Ina) Polygon Sweet Nice Team
104 Ondrej Pavek (Cze) AC Sparta Praha
105 Serge Herz (Ger) LeTua Cycling Team
106 Mateusz Mroz (Pol) Mroz Continental Team
107 Sergey Kudentsov (Rus) Polygon Sweet Nice Team
108 Jiri Nesveda (Cze) AC Sparta Praha
109 Kim Gu Hyeon (Kor) Seoul Cycling
110 Ahmad Haidar Anuawar (Mas) Trek-Marco Polo Cycling Team
111 Roman Krasil'nikov (Rus) Polygon Sweet Nice Team 0:31:43
112 Alexey Shmidt (Rus) Russia
113 Sea Keong Loho (Mas) Trek-Marco Polo Cycling Team
DNF Michael Stallard (Aus) Savings & Loans Cycling Team
DNF Mohd Razif Salleh (Mas) LeTua Cycling Team
DNF Jimmy Pranata (Ina) Polygon Sweet Nice Team
DNS Park Seon Ho (Kor) Seoul Cycling
DNS Choi Jin Yong (Kor) Seoul Cycling
DNS Yevgeniy Nepomnyachshiy (Kaz) Kazakhstan
DNS Mykhaylo Khalilov (Ukr) Ukraine
Sprint 1 1 Grega Bole (Slo) Slovenia 5 pts
2 Francisco Ventoso (Spa) Carmiooro - A-Style 3
3 Boris Shpilevsky (Rus) Russia 1
Sprint 2 1 Marc De Maar (Ned) Netherlands 5 pts
2 Ma Haijun (Chn) People's Republic of China 3
3 Blazej Janiaczyk (Pol) Mroz Continental Team 1
Sprint 3 1 Nazar Jumabekov (Kaz) Kazakhstan 5 pts
2 Wang Mei Ying (Chn) Trek-Marco Polo Cycling Team 3
3 Aleksey Shchebelin (Rus) Russia 1
Finish 1 Grega Bole (Slo) Slovenia 16 pts
2 Francisco Ventoso (Spa) Carmiooro - A-Style 14
3 Boris Shpilevsky (Rus) Russia 13
4 Vitaliy Buts (Ukr) Ukraine 12
5 Daniele Colli (Ita) Carmiooro - A-Style 11
6 Blazej Janiaczyk (Pol) Mroz Continental Team 10
7 Ablay Shugaipov (Kaz) Kazakhstan 9
8 Blaz Furdi (Slo) Slovenia 8
9 Kiel Reijnen (USA) Jelly Belly 7
10 Marc De Maar (Ned) Netherlands 6
11 David Pell (Aus) Savings & Loans Cycling Team 5
12 Tang Wang Yip (HKg) Hong Kong, China 4
13 Wang Mei Ying (Chn) Trek-Marco Polo Cycling Team 3
14 Volodymyr Starchyk (Ukr) Ukraine 2
15 Andreas Schillinger (Ger) Team Nutrixxion Sparkasse 1
Mountain 1 - Category 3 1 Mateusz Taciak (Pol) Mroz Continental Team 3 pts
2 Boris Shpilevsky (Rus) Russia 2
3 Kiel Reijnen (USA) Jelly Belly 1
Mountain 2 - Category 3 1 Boris Shpilevsky (Rus) Russia 3 pts
2 Gong Hyo Suk (Kor) Seoul Cycling 2
3 Ma Haijun (Chn) People's Republic of China 1
Mountain 3 - Category 2 1 Jai Crawford (Aus) Savings & Loans Cycling Team 5 pts
2 Kiel Reijnen (USA) Jelly Belly 3
3 Gong Hyo Suk (Kor) Seoul Cycling 2
4 Volodymyr Zagorodniy (Ukr) Ukraine 1
Teams 1 Ukraine 12:25:15
2 Carmiooro-AStyle
3 Russian Federation
4 MrozContinentalTeam
5 China
6 Savings & Loans Cycling Team
7 Hong Kong
8 Trek - Marco Polo Cycling Team
9 Team Nutrixxion Sparkasse
10 Subway-Avanti Cycling Team
11 Kazakhstan 0:13:58
12 Slovenia 0:24:00
13 ELK Haus
14 Netherlands
15 Jelly Belly Cycling Team 0:37:58
16 Seoul Cycling
17 Giant Asia Racing Team 0:48:00
18 Letua Cycling Team 1:12:00
19 Polygon Sweet Nice Team
20 AC Sparta Praha
Asian Teams 1 China 12:25:15
2 Hong Kong
3 Kazakhstan 0:13:58
4 Trek - Marco Polo Cycling Team 0:24:00
5 Seoul Cycling 0:37:58
6 Giant Asia Racing Team 0:48:00
7 Polygon Sweet Nice Team 1:12:00
General Classification 1 Boris Shpilevsky (Rus) Russia 26:51:03
2 Francisco Ventoso (Spa) Carmiooro - A-Style 0:00:10
3 Vitaliy Buts (Ukr) Ukraine 0:00:25
4 Grega Bole (Slo) Slovenia 0:00:26
5 Gordon McCauley (NZl) Subway-Avanti Cycling Team 0:00:36
6 Matthias Brändle (Aut) ELK Haus 0:00:38
7 Volodymyr Zagorodniy (Ukr) Ukraine 0:00:45
8 Ma Haijun (Chn) People's Republic of China 0:00:46
9 Marc De Maar (Ned) Netherlands
10 Hui Guo (Chn) People's Republic of China
11 Jean Mitja Schlüter (Ger) Team Nutrixxion Sparkasse
12 Nazar Jumabekov (Kaz) Kazakhstan
13 Daniele Colli (Ita) Carmiooro - A-Style 0:00:47
14 Blaz Furdi (Slo) Slovenia
15 Wang Mei Ying (Chn) Trek-Marco Polo Cycling Team
16 Gong Hyo Suk (Kor) Seoul Cycling
17 Mateusz Taciak (Pol) Mroz Continental Team
18 Blazej Janiaczyk (Pol) Mroz Continental Team 0:00:48
19 Jai Crawford (Aus) Savings & Loans Cycling Team
20 Aleksey Shchebelin (Rus) Russia
21 Ablay Shugaipov (Kaz) Kazakhstan 0:00:49
22 Kiel Reijnen (USA) Jelly Belly
23 Andreas Schillinger (Ger) Team Nutrixxion Sparkasse
24 Peng Kuei Hsuang (Tpe) Giant Asia Cycling Team
25 David Pell (Aus) Savings & Loans Cycling Team
26 Wong Kam Po (HKg) Hong Kong, China
27 Volodymyr Starchyk (Ukr) Ukraine
28 Jiao Pengda (Chn) People's Republic of China
29 Markus Eibegger (Aut) ELK Haus
30 Sergey Firsanov (Rus) Russia
31 Maint Berkenbosch (Ned) Netherlands
32 Piotr Osinski (Pol) Mroz Continental Team
33 Eric Drower (NZl) Subway-Avanti Cycling Team
34 Xu Gang (Chn) People's Republic of China
35 Ji Jianhua (Chn) People's Republic of China
36 Joseph Cooper (NZl) Subway-Avanti Cycling Team
37 Dirk Müller (Ger) Team Nutrixxion Sparkasse 0:00:59
38 James Spragg (GBr) Trek-Marco Polo Cycling Team 0:01:13
39 Fu Xing (Chn) Trek-Marco Polo Cycling Team 0:02:58
40 Laurent Beuret (Swi) Carmiooro - A-Style 0:03:24
41 Jonathan Lovelock (Aus) Savings & Loans Cycling Team 0:03:45
42 Chan Chun Hing (HKg) Hong Kong, China 0:14:43
43 Bernard Van Ulden (USA) Jelly Belly 0:14:44
44 Suh Seok Kyu (Kor) Seoul Cycling 0:14:45
45 Andrey Mizurov (Kaz) Kazakhstan 0:14:47
46 Sergiy Grechin (Ukr) Ukraine 0:15:47
47 Pawel Cieslik (Pol) Mroz Continental Team 0:23:01
48 Peter Van Agtmaal (Ned) Netherlands 0:24:42
49 Ji Xitao (Chn) People's Republic of China 0:24:48
50 Diego Aljandro Tamayo Martinez (Col) Carmiooro - A-Style
51 Mateusz Mroz (Pol) Mroz Continental Team 0:24:49
52 Rostislav Krotky (Cze) AC Sparta Praha
53 Valentin Iglinskiy (Kaz) Kazakhstan
54 James Williamson (NZl) Subway-Avanti Cycling Team
55 Cheung King Wai (HKg) Hong Kong, China
56 Chang Wei Kei (Tpe) Giant Asia Cycling Team
57 Mohd Hafiz Rozli (Mas) LeTua Cycling Team
58 Jang Gyung Gu (Kor) Seoul Cycling
59 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Kazakhstan
60 Sebastien Fournet Fayard (Fra) Carmiooro - A-Style
61 Huang Yen Lin (Tpe) Giant Asia Cycling Team
62 Yong Li Ng (Mas) LeTua Cycling Team
63 Hari Fitrianto (Ina) Polygon Sweet Nice Team 0:25:09
64 Mariusz Witecki (Pol) Mroz Continental Team 0:25:14
65 Aristide Ratti (Ita) Carmiooro - A-Style 0:25:21
66 Samuel Horgan (NZl) Subway-Avanti Cycling Team 0:25:22
67 Ondrej Pavek (Cze) AC Sparta Praha 0:25:29
68 Nicholas Reistad (USA) Jelly Belly 0:25:44
69 Lars Wackernagel (Ger) Team Nutrixxion Sparkasse 0:25:51
70 Jure Zrimsek (Slo) Slovenia
71 Harald Starzengruber (Aut) ELK Haus 0:26:30
72 Sergey Kolesnikov (Rus) Russia 0:27:58
73 Kirill Kazantsev (Kaz) Polygon Sweet Nice Team 0:28:54
74 Tang Wang Yip (HKg) Hong Kong, China 0:35:09
75 Hans Bloks (Ned) Netherlands 0:38:43
76 Yuriy Metlushenko (Ukr) Ukraine 0:46:47
77 Jaan Kirsipuu (Est) LeTua Cycling Team 0:46:54
78 Clemens Fankhauser (Aut) ELK Haus 0:47:01
79 Lars Pria (Rom) LeTua Cycling Team
80 Cho Ho Sung (Kor) Seoul Cycling
81 Alexandr Shushemoin (Kaz) Kazakhstan
82 Artyom Golovachshenko (Kaz) Polygon Sweet Nice Team
83 Volodymyr Duma (Ukr) Ukraine
84 Han Feng (Chn) People's Republic of China 0:49:07
85 Patrick Schachtner (Ger) Team Nutrixxion Sparkasse 0:51:52
86 Alexey Shmidt (Rus) Russia 0:54:44
87 Steffen Radochla (Ger) ELK Haus 0:59:05
88 Serge Herz (Ger) LeTua Cycling Team 0:59:06
89 Grischa Janorschke (Ger) Team Nutrixxion Sparkasse 0:59:09
90 Sergey Kudentsov (Rus) Polygon Sweet Nice Team
91 Ahmad Haidar Anuawar (Mas) Trek-Marco Polo Cycling Team
92 Matej Stare (Slo) Slovenia
93 Jiri Nesveda (Cze) AC Sparta Praha
94 Herwin Jaya (Ina) Polygon Sweet Nice Team
95 Gasper Švab (Slo) Slovenia
96 Georg Lauscha (Aut) ELK Haus
97 Hayden Godfrey (NZl) Subway-Avanti Cycling Team
98 Maxim Gourov (Kaz) Carmiooro - A-Style
99 William Dickeson (Aus) Savings & Loans Cycling Team
100 Chiang Chun Te (Tpe) Giant Asia Cycling Team 0:59:58
101 Kim Gu Hyeon (Kor) Seoul Cycling 1:00:02
102 Rene Obst (Ger) Team Nutrixxion Sparkasse 1:00:03
103 Vladimir Kerkez (Slo) Slovenia 1:02:13
104 Joel Pearson (Aus) Savings & Loans Cycling Team 1:03:10
105 Stephen Cunningham (Aus) Savings & Loans Cycling Team 1:03:16
106 Tjarco A.C. Cuppens (Ned) Netherlands 1:03:20
107 Yuen Chi Ho (HKg) Hong Kong, China
108 Roman Krasil'nikov (Rus) Polygon Sweet Nice Team 1:08:26
109 Sea Keong Loho (Mas) Trek-Marco Polo Cycling Team
110 Nik Burjek (Slo) Slovenia 1:16:19
111 Marc Habets (Ned) Netherlands 1:16:52
112 Joshua England (NZl) Subway-Avanti Cycling Team 1:17:06
113 Wojciech Dybel (Pol) Mroz Continental Team 1:30:13
Points Classification 1 Boris Shpilevsky (Rus) Russia 105 pts
2 Francisco Ventoso (Spa) Carmiooro - A-Style 103
3 Grega Bole (Slo) Slovenia 79
4 Vitaliy Buts (Ukr) Ukraine 46
5 Yuriy Metlushenko (Ukr) Ukraine 46
6 Daniele Colli (Ita) Carmiooro - A-Style 45
7 Jaan Kirsipuu (Est) LeTua Cycling Team 41
8 Joel Pearson (Aus) Savings & Loans Cycling Team 31
9 Ahmad Haidar Anuawar (Mas) Trek-Marco Polo Cycling Team 27
10 Andreas Schillinger (Ger) Team Nutrixxion Sparkasse 24
11 Blazej Janiaczyk (Pol) Mroz Continental Team 23
12 Kiel Reijnen (USA) Jelly Belly 23
13 Harald Starzengruber (Aut) ELK Haus 22
14 Steffen Radochla (Ger) ELK Haus 21
15 Sergey Kudentsov (Rus) Polygon Sweet Nice Team 21
16 Matthias Brändle (Aut) ELK Haus 18
17 Ablay Shugaipov (Kaz) Kazakhstan 18
18 Grischa Janorschke (Ger) Team Nutrixxion Sparkasse 18
19 Blaz Furdi (Slo) Slovenia 16
20 Gordon McCauley (NZl) Subway-Avanti Cycling Team 15
21 David Pell (Aus) Savings & Loans Cycling Team 14
22 Marc De Maar (Ned) Netherlands 11
23 Peter Van Agtmaal (Ned) Netherlands 11
24 Ma Haijun (Chn) People's Republic of China 11
25 Tang Wang Yip (HKg) Hong Kong, China 11
26 Hui Guo (Chn) People's Republic of China 10
27 Valentin Iglinskiy (Kaz) Kazakhstan 10
28 Matej Stare (Slo) Slovenia 9
29 Volodymyr Zagorodniy (Ukr) Ukraine 6
30 Wang Mei Ying (Chn) Trek-Marco Polo Cycling Team 6
31 Mateusz Mroz (Pol) Mroz Continental Team 6
32 Jean Mitja Schlüter (Ger) Team Nutrixxion Sparkasse 5
33 Nazar Jumabekov (Kaz) Kazakhstan 5
34 Bernard Van Ulden (USA) Jelly Belly 5
35 Ji Xitao (Chn) People's Republic of China 5
36 Nicholas Reistad (USA) Jelly Belly 5
37 Cho Ho Sung (Kor) Seoul Cycling 5
38 Tjarco A.C. Cuppens (Ned) Netherlands 5
39 Gong Hyo Suk (Kor) Seoul Cycling 4
40 Peng Kuei Hsuang (Tpe) Giant Asia Cycling Team 4
41 Serge Herz (Ger) LeTua Cycling Team 4
42 Mateusz Taciak (Pol) Mroz Continental Team 3
43 Suh Seok Kyu (Kor) Seoul Cycling 3
44 James Williamson (NZl) Subway-Avanti Cycling Team 3
45 Volodymyr Starchyk (Ukr) Ukraine 2
46 Jai Crawford (Aus) Savings & Loans Cycling Team 1
47 Aleksey Shchebelin (Rus) Russia 1
48 Diego Aljandro Tamayo Martinez (Col) Carmiooro - A-Style 1
49 Clemens Fankhauser (Aut) ELK Haus 1
50 Dirk Müller (Ger) Team Nutrixxion Sparkasse -5
Mountains Classification 1 Volodymyr Zagorodniy (Ukr) Ukraine 17 pts
2 Jai Crawford (Aus) Savings & Loans Cycling Team 13
3 Mateusz Taciak (Pol) Mroz Continental Team 6
4 Boris Shpilevsky (Rus) Russia 5
5 Kiel Reijnen (USA) Jelly Belly 5
6 Gong Hyo Suk (Kor) Seoul Cycling 4
7 Valentin Iglinskiy (Kaz) Kazakhstan 3
8 Serge Herz (Ger) LeTua Cycling Team 3
9 Ma Haijun (Chn) People's Republic of China 3
10 Matthias Brändle (Aut) ELK Haus 2
11 Chan Chun Hing (HKg) Hong Kong, China 2
12 Marc De Maar (Ned) Netherlands 1
13 Peter Van Agtmaal (Ned) Netherlands 1
Asian Riders General Classification 1 Ma Haijun (Chn) People's Republic of China 26:51:49
2 Hui Guo (Chn) People's Republic of China
3 Nazar Jumabekov (Kaz) Kazakhstan
4 Wang Mei Ying (Chn) Trek-Marco Polo Cycling Team 0:00:01
5 Gong Hyo Suk (Kor) Seoul Cycling
6 Ablay Shugaipov (Kaz) Kazakhstan 0:00:03
7 Peng Kuei Hsuang (Tpe) Giant Asia Cycling Team
8 Wong Kam Po (HKg) Hong Kong, China
9 Jiao Pengda (Chn) People's Republic of China
10 Xu Gang (Chn) People's Republic of China
11 Ji Jianhua (Chn) People's Republic of China
12 Fu Xing (Chn) Trek-Marco Polo Cycling Team 0:02:12
13 Chan Chun Hing (HKg) Hong Kong, China 0:13:57
14 Suh Seok Kyu (Kor) Seoul Cycling 0:13:59
15 Andrey Mizurov (Kaz) Kazakhstan 0:14:01
16 Ji Xitao (Chn) People's Republic of China 0:24:02
17 Valentin Iglinskiy (Kaz) Kazakhstan 0:24:03
18 Cheung King Wai (HKg) Hong Kong, China
19 Chang Wei Kei (Tpe) Giant Asia Cycling Team
20 Mohd Hafiz Rozli (Mas) LeTua Cycling Team
21 Jang Gyung Gu (Kor) Seoul Cycling
22 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Kazakhstan
23 Huang Yen Lin (Tpe) Giant Asia Cycling Team
24 Yong Li Ng (Mas) LeTua Cycling Team
25 Hari Fitrianto (Ina) Polygon Sweet Nice Team 0:24:23
26 Kirill Kazantsev (Kaz) Polygon Sweet Nice Team 0:28:08
27 Tang Wang Yip (HKg) Hong Kong, China 0:34:23
28 Cho Ho Sung (Kor) Seoul Cycling 0:46:15
29 Alexandr Shushemoin (Kaz) Kazakhstan
30 Artyom Golovachshenko (Kaz) Polygon Sweet Nice Team
31 Han Feng (Chn) People's Republic of China 0:48:21
32 Ahmad Haidar Anuawar (Mas) Trek-Marco Polo Cycling Team 0:58:23
33 Herwin Jaya (Ina) Polygon Sweet Nice Team
34 Chiang Chun Te (Tpe) Giant Asia Cycling Team 0:59:12
35 Kim Gu Hyeon (Kor) Seoul Cycling 0:59:16
36 Yuen Chi Ho (HKg) Hong Kong, China 1:02:34
37 Sea Keong Loho (Mas) Trek-Marco Polo Cycling Team 1:07:40
Teams Classification 1 Ukraine 80:35:20
2 Subway-Avanti Cycling Team 0:00:09
3 Carmiooro - A Style 0:00:16
4 Russian Federation
5 Mroz Continental Team
6 China
7 Savings & Loans Cycling Team
8 Hong Kong
9 Team Nutrixxion Sparkasse
10 Trek - Marco Polo Cycling Team 0:01:11
11 Kazakhstan 0:14:14
12 ELK Haus 0:24:16
13 Netherlands
14 Slovenia 0:25:18
15 Jelly Belly Cycling Team 0:38:14
16 Seoul Cycling
17 Giant Asia Racing Team 0:48:16
18 Letua Cycling Team 1:12:16
19 Polygon Sweet Nice Team 1:34:28
20 AC Sparta Praha 1:46:36
Asian Teams Classification 1 China 80:35:36
2 Hong Kong
3 Kazakhstan 0:13:58
4 Seoul Cycling 0:37:58
5 Giant Asia Racing Team 0:48:00
6 Trek - Marco Polo Cycling Team 0:59:15
7 Polygon Sweet Nice Team 1:34:12